ATSO'dan Dev Ödül Töreni!

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Vergi İstihdam Kalite İhracat Hizmet Ödül Töreni, Ütopia Wedding Yeşil-Siyah Salonda gerçekleştirildi.

ATSO'dan Dev Ödül Töreni!

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan ödül töreni öncesi ATSO Başkanı Abdurrahman Yılmaz konuşmasında; “Hepiniz bu ödül törenine hoş geldiniz. Çok değerli misafirler çok önemli bir sözle konuşmama başlamak istiyorum. Millet olarak bir eksikliğimizi her zaman hissederiz. İyi yapılan bir şeyi takdir etmek noktasında her zaman bir sıkıntımız vardır. Oysa tarihte şudur ki yapılan güzel bir işin gerçek manada ona saygı duyuyorsanız, o yapılan kişiyi kurumu en iyi takdir edişi yoldaş olması gerekir. Gerek istihdam, gerekse vergi noktasında binlerce insana ekmek vesilesi olmuş kardeşlerimizi takdir etme noktasında onlara bugün bir gece tertip ettik. Onlara takdir ve teşekkür edelim diye bu ödül törenini düzenledik.

Daha önceden bazı konuşmalarımda ifade ettim. Bizim üç düşmanımız var bunlardan bir tanesi cehalet, diğeri zaruret fakirlik, bir diğeri de itilaf, düşmana karşı ne yapılır savaş yapılır. Cehalete karşı yapılacak olan savaş eğitimlere destekle neslimizi eğitmekle bu savaş kazanabilir. Fakirliğe karşı savaşta daha fazla yatırım daha fazla üretim daha fazla istihdam ile olabilir. İtilafa karşı ise birlik ve beraberlik noktasında mümkün olabilir. Ticaret ve sanayi odasının ruhuna uygun olarak 4 buçuk 5 yıl geride bıraktık. Öyle tahmin ediyorum ki geçtiğimiz zaman içerisinde odamıza herhangi bir siyaseti sokmadan, birlik beraberlik içinde üyelerimize destek olabileceğimiz kadar destek olduk. Bu saatten sonra da tekrar dedik ki adaylığımız devam etsin. Çünkü projelerimiz var. Şuana kadar Akhisar’a bir çivi bile çakan herkesi minnet ve şükranla anıyorum. 

ÜNİVERSİTEYİ BİTİRMEYİ TAAHHÜT EDİYORUM

Eğitim anlamında da yapmış olduğum bir görüşme neticesinde vermiş olduğum bir kararı da sizlerle paylaşacağım. Biz Akhisar’da üniversite anlamında Ticaret odası olarak gerçekten emek sarf ettik. Başta belediyemiz olmak üzere üniversitemiz buraya yapılması adına gerekeli adımları attık. Bugün ziyaretim sırasında eski ATSO başkanlığı yapmış Mustafa bey, bana dedi ki ‘Abdurrahman kardeşim senden bir şey istiyorum. Gerek Odalar Borsalar birliği ile ilişkilerin, gerekse temsil yeteneğiniz Akhisar’a artık üniversiteyi sizin getirmeniz lazım’ herhalde tahmine diyorum 2-2 buçuk Milyonluk bir şey kalmış. Allah nasip ederse Odalar ve Borsalar birliğinin de imkanıyla Ticaret Odasının da çok daha fazla taşın altına elini sokarak bu üniversiteyi bu dönem içerisinde yaptırmayı taahhüt ediyorum.” Dedi.

Gecede toplam 275 ödül verilirken, bunlardan 88 tanesi 30 yıl ve üzeri üyelere, 84 tanesi ihracatçılara, 32 tanesi istihdam, 5 tanesi kalite, 31 tanesi vergi, 21 tanesi basın mensupları, 14 tanesi esnaf oda başkanlarından oluştu.
 Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber