Vatan Partisi'nden Kudüs ve Atatürk Açıklaması

Vatan Partisi Akhisar İlçe yönetimi Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi Akhisar Öğretmen Evi önünde "Kudüs" ve "Atatürksüz Müfredata Hayır" konulu basın açıklaması yaptıktan sonra Atatürksüz Müfredata Hayır için imza masası açtı.

Vatan Partisi'nden Kudüs ve Atatürk Açıklaması

Vatan Partisi Akhisar İlçe yönetimi Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi Akhisar Öğretmen Evi önünde "Kudüs" ve "Atatürksüz Müfredata Hayır" konulu basın açıklaması yaptıktan sonra Atatürksüz Müfredata Hayır için imza masası açtı.

Saat 14:00'te başlayan ve "Kahrolsun Amerika Emperyalizmi", "Katil Amerika Ortadoğu'dan Defol", "Yaşasın Avrasya Birliği", "Atatürksüz Müfredat İstemiyoruz", Parasız Milli Eğitim", ve "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganla yapılan "Kudüs" ve "Atatürksüz Müfredata Hayır" açıklamasını Vatan Partisi ilçe başkanı Ayşe Koyuncuk okudu. Basın açıklamasını katılanlarla birlikte "Andımız" okuyarak basın açıklaması son buldu. 

Ayşe Koyuncuk okuduğu basın açıklamasının tam metni;

Biz “Atatürksüz Müfredata Hayır” konulu basın açıklaması için izin aldığımızda “Kudüs” konusu gündemde değildi. Bu çok önemli olduğu için, bu konuya da değinmek istedik. ABD başkanı Donald TRUMP Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıkladı. Bu emperyalist bir gelişmedir. İsrail her zaman olduğu gibi ABD tarafından desteklenip, azmettiriliyor. Hedefte sadece Filistin Halkı yoktur. ABD ve İsrail’e karşı birleşen bütün bölge milletleri vardır. Doların saltanatı için sürdürülen hiçbir savaş milletlerin Vatan Savaşından üstün değildir. ABD’nin hesabı bölgeyi İsrail ile karıştırıp kaybettiği gücünü yeniden kazanıp savaş çıkartmaktır. Fakat Washington’da yapılan hesap mutlaka Bağdat’tan, Şam’dan, Ankara’dan, Tahran’dan ve nihayet Kudüs’ten dönecektir. ABD’nin kararı yok hükmündedir! Kudüs bütün insanlığın kutsalıdır. TRUMP gücü yetiyorsa, ancak ABD’nin başkentini değiştirebilir. Başka ülkelerin başkentini belirleyemez. Bugün “Kudüs İsrail’in başkentidir.” diyenler, yarın “İstanbul Bizans’ın başkentidir” diyecektir. Bölge ülkeleri arasında oluşturulan Avrasya Birliği olarak buna izin vermeyeceğiz!

ATATÜRKSÜZ MÜFREDATA HAYIR

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

AKP iktidarı Türkiye’de milli eğitimi ortadan kaldıran bir eğitim düzenlemesine girmiştir. Atatürk Devriminin altı oyuluyor, milli eğitim sistemimiz milli, laik, bilimsel, kamusal temelinden uzaklaştırılıyor. Devletin temel görevi olan eğitim adım adım özelleştirilerek ve devlet okulları imam hatiplere dönüştürülerek çocuklarımızın hak ettikleri çağdaş eğitime erişmeleri engellenmektedir. Türkiye, devleti ve milletiyle vatan savaşı verirken, vatan ve millet kavramlarıyla kavga eden bir müfredat kabul edilemez. Cumhuriyet Devriminin altını oymaya kalkan bir eğitim sistemi kurmaya kalkışanlar, başı dik, vatansever, çağdaş, paylaşmacı insan yetiştiremez, çıkarcılığı aşılar, toplumu cemaat ve tarikatlara böler ve bu ülkeyi yönetemez. Eğitimi dinselleştirenler, ekonomiyi örgütleyemez, teknolojiyi geliştiremez, verimli işletme kuramaz, üretimi geliştiremez ve bu milleti zenginleştiremez. Okulların içine mescit ve abdesthane açanlar, mescidi de yönetemez, abdesthaneyi de yönetemez, bu ülkeyi hiç yönetemez. AKP iktidarının eğitim siyasetine karşı Türkiye’nin ihtiyacı Milli, Bilimsel ve Parasız eğitimdir. Türkiye bugün Vatan Savaşı veriyor. Milli Eğitimin güncel görevi, genç kuşakları ve bütün vatandaş kitlesini, öncelikle Milli Devlet, Milli Egemenlik, Milli Güvenlik, ABD güdümlü teröre karşı milli birlik ve vatan bütünlüğü için eğitmektir. 

VATAN PARTİSİ’ NİN MİLLİ EĞİTİM ESASLARI
 Eğitimin Birliği Yasası temel rehber olacaktır. Laiklik milli egemenliğin şartıdır. Eğitim, bilime dayalı planlanacaktır. Okul öncesi eğitim teşvik edilecek ve parasız olacaktır.
 Eğitim anaokulundan başlayarak kesintisiz ve zorunlu 12 yıl olacaktır. Eğitim, anaokulundan üniversite sonuna kadar parasız olacaktır. Ortaöğretim, çok programlı şekilde düzenlenecek ve güçlü bir rehberlik sistemi altında öğrencilerin yetenek ve eğilimleri izlenecektir. Öğrenciler istedikleri ve başarılı olabilecekleri alanlara ait lise türevine yönlendirilecektir. Bütün eğitim-öğretim kademelerinde sanat ve kültürel eğitim ile spor faaliyetlerine özel önem verilecektir. Bütün özel okullar ve özel üniversiteler kamulaştırılacaktır. Üniversiteye giriş merkezi sınavlarla olmayacaktır. Üniversite dâhil bütün öğretim kademelerinde Türkçe öğretim yapılacaktır. Öğretmenlik mesleği başarılı, yetenekli ve istekli gençlerimize açık tutulacak, öğretmen yetiştirmede planlama esas alınacaktır.
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber