Akhisar Eğitim İş Sendikası, 603 üye sayısına ulaşarak yetkili sendika oldu. Sendika binasında, Akhisar Eğitim İş Sendikası temsilcisi Cem Kadir Bedirhanoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın açıklaması düzenlendi.

Cem Kadir Bedirhanoğlu'nun okuduğu basın açıklamasının tam metni;

Ülkemizdeki emek ve demokrasi cephesinin parlayan yıldızı haline gelen Eğitim-İş’imiz, günden güne güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor.

Ne mutlu ki; büyük önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına sahip çıkmak, demokrasinin ve laikliğin emek cephesindeki baş savunucusu olmak, Başöğretmen’in eğitim neferlerini haklarına ve onlara emanet edilen öğrencilerimizi hak ettikleri eğitime kavuşturmak için kurulan Eğitim-İş, toplumsal muhalefetin en önemli unsurlarından ve kamuoyunun gözbebeği olan demokratik kitle örgütlerinden biri haline gelmiştir. 

Eğitimin giderek gericileştirilip piyasacılaştırıldığı, okulların tarikatlara örgütlenme alanı yapılmaya çalışıldığı bir atmosferde gericiliğe karşı bayrak açan; laik, bilimsel, çağdaş ve kamusal eğitim mücadelesine bir an olsun ara vermeyen Eğitim-İş, ilerici kamuoyu için artık sadece bir sendika olarak değil, aydınlanma mücadelesinin kalesi olarak da görülmektedir.    
Özellikle son 2 yılda, mesleğimize hakaret niteliğindeki meslek kanunu başta olmak üzere eğitim emekçisinin haklarını gasp eden uygulamalara/politikalara karşı verilen mücadelenin merkezi haline gelen sendikamız bu kararlı duruşu, üye ve yöneticilerinin yoğun emeğiyle ailemizi yüzde yüzden fazla büyüterek üye sayımızı 130 binin üzerine çıkarmıştır.

Bu omurgalı duruş, bu yoğun emek; örgütlenme açısından da meyvelerini vermeye devam etmekte; sendikamızın gücünü günden güne artırmaktadır. Sendikamız Akhisar’da da 603 üye sayısına ulaşmış olup ilçe genelinde en fazla üye sayısına sahip olarak yetkili sendika konumuna gelmiştir.Bu gurur , etkili sendikacılığın yetkili sendikaya hak edilmiş evrimidir; İktidardan aferin almak uğruna eğitim emekçisinin emeğini görüşme masalarında 3 kuruşa satan sarı sendikalara tokat niteliğinde bir cevaptır; bugün bize dayatılmaya çalışılan umutsuzluğun aksine vatanın her köşesinde Cumhuriyetçilerin büyük bir karşılığının olduğunun ispatıdır; Cumhuriyet kurulduğundan bu yana toplumun aydınlık yüzü olan eğitimcilerin bugün ülkenin içinde bulunduğu zor koşullara rağmen umudun ve direncin meşalesini nasıl hâlâ ellerinde tuttuklarının fotoğrafıdır.
Şimdi geriye yaslanıp bu gurur tablosuna bakmak yerine, bu tabloya yaslanıp güç alarak daha da ileri atılıyoruz!

Ülkemiz ve ilçemizde; eğitimin ve eğitim emekçisinin tüm sorunlarını tespit edip, çözümüne dair kamuoyunu bilgilendirme görevimizi yerine getireceğiz. Tespit ettiğimiz sorunlar için çözüm önerileri üretecek, yetkililerin bu önerileri görmezden gelmemesi için örgütsel gücümüzü kullanacağız. 

Emeğimiz sömürülürken, mesleki itibarımız yok sayılırken pişkince alkışlayan, talimatla eylemden vazgeçen, eylem alanından kaçan, siyasi partilerin eğitimdeki şubesi gibi davranan, kazandığı yetkiyi kendine konfor olarak tahvil eden sendika ağalarının olduğu sözde yetkili sarı sendikalara  inat; yetkili sendika nasıl olunurmuş, milli eğitim sistemine ve eğitim emekçisinin haklarına, itibarına, sesine nasıl sahip çıkılırmış göstereceğiz!

Çünkü biz; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Eğitim-İş’iz; farkımızı bir kez daha ortaya koyacak; eğitim emekçisinin büyüyen umudu olmaya devam edeceğiz!

Bu gurur tablosunda emeği olan, “ben” değil “biz” diye bakarak eğitim emekçisinin emeği ve eğitimin geleceği için çaba harcayan tüm üye ve yöneticilerimize teşekkür ederiz. Hep birlikte nice zaferlere!
YAŞASIN EĞİTİM-İŞ!
YAŞASIN HAKLI ve ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!