Akhisar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve bağlı resmi okul ve kurumlarında görev yapan birçok farklı branşta görev alan öğretmenler tarafından büyük bir özveri ile hazırlanan “Akhisar Eğitim” e-dergimizin “Çınarlıkapı” 1. sayısı yayınlandı.

Sadece Akhisar’da yaşayan halkın değil, Akhisar ile bir şekilde uzaktan yakından gönül bağı kurmuş, güzide ilçemizi merak eden, herkesin bir şeyler bulabileceği e-dergi beğenilmeye değer.

Akhisar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda Akhisar Eğitim e-derginin Çınarlıkapı 1. sayısında: Kültür Sanat başlığı altında; Minyatür At Arabacılığı ve Faytonculuk, Gözleri Yağ Yeşili Şiiri, Türk ve Akhisar Tarihinde Kadına Bakış, Sabun Kokan Yünle Yazılan Tarih, Motiflerin Sesini Duyuyor musunuz?,

Tarih Bölümünde; Geçmişten Günümüze Akhisar, Mitolojide, Beylikler ve Osmanlı Döneminde, Cumhuriyet Döneminde Akhisar ve Akhisar’ın Tarihi Mekânları,

Felsefe Bölümünde; Antik Çağda Akhisar, Sağlık Alanında; Söyleşi, Bilim ve Teknoloji Alanında; Zeytin Teknolojileri, Hayata Rehberlik Bölümünde 21. yy.’da Davranışsal Bağımlılıklarımız, Spor’da Akhisarlı Sporcularımız, Aktüelde ise Zeytin Tatlısı gibi birçok başlık altında yazılar yer alıyor.

Ayrıca Akhisar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü “Akhisar Eğitim” 1. Sayısı olan Çınarlıkapı e-Dergi’nin Sahibi İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, “e-Dergi’nin hazırlanmasında emeği bulunan, Yayın Kurulu Başkanı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Kadir SAYGILI, Redaksiyon Kurulu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Aydoğan IFRAN, Ayşin CEYHAN, Halil CAN, Hatice EROĞLU ÖRS, Türkçe Öğretmeni Şeyma CENGİZ ISLAK, Grafik ve Tasarım Kurulu, Grafik ve Fotoğraf Öğretmeni Burçin UZUN, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Fazilet ARIKAN, Feyiz CANDAN IŞIK, Musa ÇAM ve Yener KOÇAN, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyonu Ahmet ÇELER, Halim DURBURGA, Nalan GÜRMEN, Tarih Komisyonu Öğretmenleri Ayşe B. KÜÇÜKTABAN, Çağrı İSPİR, Filiz KANMAZ, Hasan BONCUK, İrfan AKAY, Mustafa KUZUCUK, Orhan URHAN ve Yahya KÜLÜMSER, Kültür ve Sanat Komisyonu Öğretmenleri Asuman YÜREKLİ, Gökhan İYİKAL, Gülşah ŞINGAR, Melih TIRPANALAN, Nezih SAVCI, Seda KAVADARLI ve Umut FİTİL, Görsel Sanatlar ve Teknoloji Komisyonu Öğretmenleri Aslı AKSOYLU, Ferah ÇOBAN, İlkay YILDIZ ÇAPAN ve Yeliz GÖKKAYA, Rehberlik Komisyonu Dilay ARSLAN, Metehan İPEK, Müjgan KAYA ve Saliha BODUR, Spor Komisyonunda ise Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür MORBEL görev aldı. Umarız, sizler de bunca emek, heyecan ve büyük fedakarlıklarla hazırlanmış e-dergimizi bizimle aynı heyecanı paylaşarak okuyabilirsiniz. “Akhisar Eğitim” e-dergimizin “Çınarlıkapı” 1. sayısının hazırlanması sırasında bizlere desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimize, kurum ve kuruluşlarımıza çok teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz” şeklinde paylaştılar.