HABER: Haldun Akyüz | FOTOĞRAF: Stüdyo Özge

Ege bölgesinde ve İstanbul’da “Kuzu Çevirme” restoranları ile şöhret kazanan, Şaban Taşkıran’ın üç oğlu Cengiz, Cem ve Mustafa Taşkıran’ın beş çocukları için Akhisar’da Ramiz Park Düğün Bahçesi’nde yapılan sünnet düğününe birçok davetli katıldı. 

Akhisar’ın seçkin aileleri ve davetliler gecenin geç saatine kadar coşku içinde eğlendi. İzmir Zeytin Sanat Orkestrasının 14 kişilik özel ekibine 6 ayrı solist eşlik etti. Özel olarak düzenlenen “Kına Yıkama” alkışlar arasında yapıldı. Kına yıkanan ellerdeki eldivenlerine altınlar takıldı.

Ebru – Cengiz Taşkıran çiftinin Çağan (11), Çınar (5) oğulları, Didem – Cem Taşkıran çiftinin Baran (8), Yaman (6) oğulları, Büşra – Mustafa Taşkıran çiftinin oğlu Poyraz (4) tüm konukları kapıda birlikte karşıladı. 

Dede Şaban Taşkıran ve babaanne Sadber Taşkıran tüm masaları tek tek dolaşıp misafirlere özel ilgi gösterdi. Bir ara görüşme yaptığımız Şaban Taşkıran; “Eşim Sadber hanım ile dişimiz ve tırnağımız ile çalışıp çabalarken 3 erkek evladımızı da yetiştirmeye çalıştık. Onlarda bizleri hiç utandırmadılar. 

Ebru Cengiz Taşkıran çiftinin  Çağan (11), Çınar (5) oğulları ile  Didem, Cem  Taşkıran çiftinin Baran (8), Yaman (6), oğulları ile Büşra, Mustafa Taşkıran’ın oğlu Poyraz (4) tüm konukları kapıda birlikte karşıladılar. Çok çalışırken ilk olarak Akhisar’da iki Kuzu Çevirme restoranı açtık. Büyük talep gördü. çocuklarımın ufukları açık olduğu için Akhisar’da gıda konusunda en büyük markası olan Köfteci Ramiz ile birlikte İzmir – İstanbul Otoyoluna iki işyeri daha açtık. Üçüncüsü de önümüzdeki günlerde açılacak. Ayrıca sadece Taşkıran Kuzu Çevirme olarak İstanbul – Sirkeci’de bir restoranımız var. Çocuklarımızla onur ve gurur duyuyoruz. Onların evlatları bizim canlarımız olan torunlarımızın sünnet törenine katılan tüm dostlarımıza Taşkıran aileleri adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Konukların arasında birçok davetlinin yanı sıra Akhisarspor’un efsane teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu’da vardı.