Türkiye Basketbol 2 Lig maçında  Akhisar Belediye Basketbol takımı ile Kapaklıspor müsabakasında Ali Rıza Pinat, Burak Mert Demirtaş,Barış Burak Durmuş hakem üçlüsü ve masa hakemleri ev sahibi Akhisar’ı ipini çekerek adeta katlettiler.

Konuk takım koçu  ve yardımcıları hakem üçlüsüne devamlı itiraz ederlerken, adeta konferans havasında dakikalarca sohbet ettiler. Müsabakanın bitimine 2 saniye kala Akhisar  65-54 önde iken, masa hakemleri zamanı işletmeyince konuk ekip bir basket bularak maçı 1 sayı ile 66-65 kazandı. Kamera görüntülerinde konuk ekip topu maça soktuğu ile müsabaka bitmesi arasında geçen süre net bir şekilde 2 saniye 8 salise olarak net bir şekilde görülüyor.

Amatör ruhla ve çok az bir bütçe ile ligde mücadele eden ev sahibi Akhisar Belediye Basketbol takımı çok başarılı bir oyun parkeye yansıtmamasına konuk ekip karşısında devamlı önde oynadı. Serbest atışlarda ve bireysel hatalar yapmalarına rağmen İlk çeyreği 19-12, ilk yarıyı da 34-29 önde bitirdi. Konuk ekip 3. Çeyreğin son 13 saniyesinde 1 sayı önde olarak ilk kez öne geçmesine rağmen Akhisar 3. Çeyreği de 48-46 önde tamamladı. Büyük çekişme içinde geçen son çeyrekte,16 saniye kala konuk ekip ikinci kez 64-63 öne geçtikten sonra bitime 2 saniye kala ev sahibi kazandığı faul atışını değerlendirince bir sayı ile öne geçti. 2 Saniye kala masa hakemleri kameralara yansıdığı gibi saniyeleri geç başlatınca rakip takım kazandığı 2 sayı ile maçı 1 sayı farkla kazanmış oldu.   

İYİ Partili Sedat Tetiker, Akhisarspor'u iftarda ağırladı İYİ Partili Sedat Tetiker, Akhisarspor'u iftarda ağırladı