Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, kentin çocuklarına verdiği sözleri tek tek tutuyor. Atatürk Mahallesi 353 sokakta yapılan Uçak Parkı, Akhisarlı çocukların gözdesi oldu. Aynı zamanda, mahalle sakinlerinin yeşil alan isteğini de göz ardı etmeyen Başkan Besim Dutlulu, çocukları oynarken ailelerin de vakit geçirebileceği gölgelik alanlar oluşturuldu. 

13 Aralık 2020 tarihinde görevi başında şehit düşen Polis Memuru Mustafa Çiğdem’in de 2 oğlu ve eşinin düzenlediği hayır yemeğine Akhisar Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kurum müdürleri, ilçe emniyet müdürlüğü personelleri ve bir çok vatandaş katıldı.

Parkta bulunan uçak maketinin ön kısmına ise Şehit Polis Mustafa Çiğdem’in oğullarının isimleri İsmail ve Oğuz yazıldı. Şehit Polis oğlu İsmail Çiğdem ise Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya çok teşekkür ederek Akhisar’ın bu güzel parkına babasının isminin verilmesinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. 

Şehit polisi rahmetle anarak sözlerine başlayan Başkan Besim Dutlulu, “Atatürk Mahallemize kazandırdığımız ve çocuklarımızın çok sevdiği Uçak Parkı’na, görevi başında şehit olan polisimiz Mustafa Çiğdem’in adını verdik. Bugün, şehidimizin ailesi tarafından parkımızda düzenlenen hayır yemeğindeydik. Allah hayırlarını kabul etsin. Şehidimizin mekanı cennet olsun. Akhisarlı çocuklarımızın doyasıya oynadığı, eğlendiği ve ailelerin keyifli vakitler geçirdiği parkımız Akhisar’ımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
 

Editör: Mustafa Özdemir