Akhisar Belediyesi, deprem bölgesinden ilçeye gelmek isteyen afetzedeler ile arama kurtarma ekiplerinin tahliyesi için ulaşım imkanı sağlamaya devam ediyor. 

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından bölgeden ayrılmak isteyen vatandaşlar ile aralarında Somalı madencilerin de bulunduğu arama kurtarma çalışmalarında çalışan ekiplerin tahliyesi Akhisar Belediyesi tarafından sağlanmaya devam ediyor. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları ile sosyal medya hesaplarından ya da telefon yoluyla iletişime geçerek ulaşım talep eden her vatandaşın talebi karşılandı. 

İlçede yüzlerce depremzedeyi misafir eden Akhisar Belediyesi, en son gelen depremzedeleri de ailelerine kavuşturdu. Akhisar Belediyesi personelinin koordineli çalışması sonucu deprem bölgesinden araç desteği isteyen 115 kişinin Akhisar’a getirildiği bildirildi. 

Bu zor günlerin dayanışma içerisinde aşılacağına, yaraların el birliğiyle sarılacağına vurgu yapan Belediye Başkanı Besim Dutlulu yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesi Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kayseri ve Osmaniye’den Akhisar’ımıza gelmek isteyen fakat ulaşım sorunu yaşayan depremzedeleri, ekip arkadaşlarımız sağ salim şehrimize ulaştırdı. Somalı madencilerimiz ile arama kurtarma çalışmalarında çalışan gönüllü ekiplerimizde çok şükür geldiler. Akhisar Belediyesi olarak tüm gücümüzle bu afetin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Şu anda iş araçlarımız ve teknik ekiplerimiz bölgede çalışmaya devam ediyor. Ulaşım sorunu yaşayan depremzedelerimizin tahliyelerine devam edeceğiz” dedi.