Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Akhisar’da da ilk saatlerden itibaren yardım kampanyası yoğun bir şekilde devam ediyor. 

Depremin ilk saatlerinde Akhisar Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası, Manisa Valiliği, Akhisar Kaymakamlığı ve AFAD ile birlikte koordinasyon merkezi kurularak Akhisar Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. 

Yardım kampanyası devam ederken, bir açıklama Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan geldi. Başkan Dutlulu yaptığı açıklamada, yardımların Akhisar Belediye binasında devam ettiğini belirterek vatandaşların yardım malzemelerini buraya getirebileceğini ifade etti.

AKHİSAR BELEDİYESİ YAZAN ETİKETLERİNDEN KİM RAHATSIZ?

İlk günden itibaren gelen yardımlar Akhisar Belediye personeli ve gönüllü vatandaşlar tarafından kategorilere ayrılarak, öncelik durumuna göre paketleniyor. Kolilerin içinde yer alan malzemeleri belirten etiketler ise üzerine yapıştırılıyor.

Dutlulu sosyal medya hesabından, “Bu yazıdan rahatsız olan varsa ÖZÜR DİLEMİYORUZ! Bölgeye yapacağınız yardımlarınızı Belediyemize bekliyoruz” ifadelerini paylaştı.

AKHİSAR’DAN YARDIM ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Depremin ilk saatlerinden itibaren başlayan yardım kampanyasına tüm Türkiye’de olduğu gibi Akhisar’da büyük ilgi göstermeye devam ediyor.