Park ve Bahçeler Müdürlüğü hem yeni konsept çocuk oyun parklarının çalışmasını gerçekleştirirken hem de ilçeyi süsleyecek çiçek ve fidanların üretimini yapıyor.  

Şehir içerisinde Akhisarlıların doğa ile iç içe yaşaması için birçok boş alanı değerlendirip park, oyun ve yeşil alana çevirdiklerini belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Belediyesi fidanlığında üretilen çiçek ve fidanların kenti süslemeye devam ettiğini belirtti. 

Daha yeşil bir Akhisar için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Başkan Besim Dutlulu, “Akhisar Belediyesi Fidanlığımızı ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından üretilen çiçek ve fidanlar şehrimizi süslemeye devam ediyor. Bunun yanı sıra burada ürettiğimiz fesleğen ve sedir fidanı gibi ürünleri halkımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Üretimi önemsiyoruz. Halkımızın da fayda göreceği şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Ayrıca şehrimize yeni kazandıracağımız parkların çalışması da tüm hızıyla devam ediyor. Bu parklar, çocuklarımızın çok sevdiği konsept parklar. Çocuklarımız parklarımızda doyasıya eğlenirken ailelerimizin de keyifli vakit geçirebilmesi için bank, kamelya gibi ürünlerin üretimini de bu fidanlığımızda yapıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz hiç olmadığı kadar güzel çalışıyor. Tüm ekip arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Yaz sezonuna hazır olduklarını ve yeni park çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Akhisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Tekin, Gölet alanında bulunan Akhisar Belediyesi Fidanlığı’nın eski dönemlere göre çok daha iyi olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu; “Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fidanlığımızda tür sayımız önceden çok azdı, şimdi bu sayıyı 76’ya çıkardık. Yaklaşık 8 bin adet Isparta gülü dahil olmak üzere bu yıl gül üretimi yaptık. Fidanlığımızda ayrıca ıhlamur, erguvan, biberiye, kara selvi, tırnak çiçeği, taflan, gazanya çiçeği, ateş dikeni ve zakkum gibi birçok türde üretim yapıyoruz. Bu yıl içerisinde halkımıza ücretsiz dağıtmayı planladığımız 10 bin adet fesleğenin tohum ekimine başladık. Orman İşletme Müdürlüğünden bedelsiz alınan himalaya sediri, akasya, erguvan, dış budak gibi fidanlar ise yeni yapılacak olan yeşil alan ve parklarda kullanılacak. Ayrıca yeni oluşturduğumuz depolama alanında üretimde kullanılan saksılar, tarım ilaçları gübreler, oyun grupları, çöp kuruları, ahşap banklar ve ahşap saksılar yine daha güzel bir Akhisar için park ve yeşil alanlarımızda kullanılacak. Bu hizmetlerin hayata geçmesinde değerli Başkanımız Besim Dutlulu’nun emeği büyük, her zaman bizim yanımızda ve destekçimiz oldu ve olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Mustafa Özdemir