Akhisar Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününde 8 farklı noktada kurduğu iftar çadırları ile vatandaşlara iftar için sıcak yemek dağıttı.

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini sergileyen Akhisar Belediyesi, kurduğu iftar sofralarıyla Ramazan bereketini çoğaltıyor. Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ilk gün 2500 vatandaşın sıcak yemeklerden faydalandığını belirterek, tüm vatandaşların Ramazan ayını bir kez daha kutladı.

RAMAZAN AYI BOYUNCA DEVAM EDECEK

‘Ramazan ayı sevgi ve paylaşma ayıdır’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Besim Dutlulu, “Akhisar Belediyesi Aşevi’mizde pişen sıcak yemekler bu Ramazan ayında da halkımızın sofralarına ulaşıyor.  Ramazan’ın bereketini ve birleştirici ruhunu hep birlikte yaşıyoruz. İlk gün 2500 vatandaşımız, 8 farklı mahallede kurduğumuz iftar çadırlarına gelerek iftar yemeklerimizden faydalandı. Bu hizmetimizi Ramazan ayı boyunca devam ettireceğiz. Aynı zamanda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ve şehrimize gelen depremzedeleri sık sık ziyaret ederek ihtiyaçları noktasında yardımcı oluyor. Her zaman ve her alanda dayanışmaya, birlik olmaya devam edeceğiz. Edilen duaların, tutulan orucun, sofralarımızdaki bereket ve bolluğun daim olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

İFTAR YEMEKLERİ 8 FARKLI NOKTADA DAĞITILIYOR

Akhisar Belediyesi Aşevi’nde görevli aşçılar tarafından hazırlanan 3 çeşit sıcak yemekler, Efendi Mahallesi (Mirili Kahvehanesi önü), Hacıishak Mahallesi (Sağlık Ocağı önü), Reşatbey Mahallesi (Atatürk (Umut) Parkı önü), Cumhuriyet Mahallesi (Havuzlu Kahvehanesi önü), Seyitahmet Mahallesi (Hanpaşa Kahvehanesi önü), Ulucami Mahallesi (Dağdereliler Kahvehanesi önü), Ulucami Mahallesi (Cumartesi Pazarı önü), İnönü – Paşa – Hashoca Mahalleleri’nde (Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi önü) dağıtılmaya devam edecek.