24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle AK Parti İlçe başkanı İsmail Ahmet Sözcüer ve yönetim kurulu üyeleri İbrahim Evren Acar, İsmail Aydemir, Ferdi Deren, Mücahit Şahin, Mehmet Şahin, Zeynep Çiçek, Damla Dal’ın ile birlikte Akhisar’da faaliyet gösteren yerel basın mensupları Kenan Molla, Emrah Düztaş, Barış Gezici, Işıl Seydi, Akif Özalp, Mustafa Özdemir, Engin Akyüz, Kubilay Şenbay ile Egea’da kahvaltı programı düzenledi.

Kahvaltıda konuşan AK Parti İlçe başkanı İsmail Ahmet Sözcüer;” Öncelikte 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınızı kutlarım. Daha önceden Kenan Molla abi’de bilir onunla da bir iş arkadaşlığımız oldu. Sizlerin hangi şartlarda çalıştığınızı, ne zorluklarla çalıştığınızı, hangi ekonomik zorluklar, hangi işte işin özünde olan problemlerinizin farkındayım. Bugün de Gazeteciler günü ve Basın bayramı dedik ki bu günü biz atlamayalım. Her gün görüştüğümüz kişilersiniz, bugün bir araya gelmekte fayda var. O yüzden kahvaltı programını düzenledik. Kamuoyunun doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilenmesi için her şart ve koşulda sadece gerçeklerin peşinde koşan bütün yerel basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını bir kez daha kutlarım. Geldiğiniz için memnun olduk, çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Şehir Stadyumunda halka açıldı, ilk etap sona erdi

Akhisar'da Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer ve Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay'ın katılımıyla şehir stadyumunun resmi açılışı gerçekleştirildi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan, Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay “Devletimizin katkılarıyla, bakanlığımızın katkılarıyla yaptırmış olduğumuz eski stadyumun tadilatı bir hafta on gün geçmiş itibariyle bitmiş bulunmakta. Sahayı vatandaşlarımızın halkımızın kullanımına açtık. Spor amaçlı, yürüyüş amaçlı 7/24 sahamız açıktır. Gece de açıktır. Yani gelen her vatandaşımız buradaki tesislerden faydalanacaktır. Burası atletizm sahası özellikle ancak küçük yaş grubu çocukları 13 yaşa kadar çocukların antrenmanı için sahayı kulüplere saatleri paylaştırıyoruz uygun bir şekilde.

Vatandaşlarımız istediği zaman 7/24 sahaya girip yürüyüş yapabilir. Sabah mesela ben kendim 05.30’ da buradaydım. 3-5 kişi daha vardı, yürüdük. Akşamüstü 6’dan sonra olabilir, güneş indikten sonra. Yani gece saat 11’de gelse bile burada yürüyüş yapabilir.

Buranın ihalesi ilk ay şu an içinde bulunduğumuz alan birinci parti; pist ve tribün inşaatı olarak tribün bitti. Bunun dışında ayriyeten dışarının çevre düzenlemesine de ayrı ihale yapılacak. Düzenlemesinde ne var; işte halı saha var, eski Beşiktaşlılar derneğinin olduğu alan Gençlik Müdürlüğü olarak düşündüğümüz planladığımız o var, spor salonunda tadilatın güçlendirmesi o var ve çevre düzenlemesi var. Bunun da ödeneği geldi.

AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer ise yaptığı açıklamada, “Şimdi Hasan Hocamız sağ olsun. İlçe Müdürümüz gerekli açıklamaları yaptı ama kabaca bende şöyle belirteyim. Burada tartan pist tamamlandı. Tartan pistle beraber tribünlerimiz tamamlandı. Çimlerimizde yenileme çalışması yapıldı. Bunun dışında aslında en zorlusu buydu birinci etap tamamlanmış gibi düşünebiliriz. İkinci etaba geçtiğimizde buranın çevre düzenlemesi ve çocukluğumuzdan beri bulunan kapalı spor salonunun artık bir yenileme, tadilat, güçlendirme ihtiyacı vardı. Bir hayli yaşı var. Yıpranmış bir durumda. Şimdi onun güçlendirmesi yapılacak, bu güçlendirmeyle beraber çevre düzenlemesinin ödenekleri de aslında geldi. Halı sahada yenilenecek. Şuraya da nasip olursa ilçe binamızı, müdürlük binamızı da buraya taşırsak burası hem çevresiyle de beraber dışarıdan bakıldığında çok şık görünüyor.

Dediği gibi müdürümüzün geceleri de aslında uygun. Ne zaman yürüyüş yapabiliriz dediniz ya yani güneş ne zaman rahatsız etmeyecekse şu mevsim itibariyle geceleri çok münasip ya da sabahları çok erken saatleri uygundur. Sağ olsun önceki bakanımızın Manisa ‘ya yıllardır yatırımlar yaptı, yeni bakanımız kaldığı yerden devam ediyor. Ona da ayrıca buradan teşekkür ediyorum. Tabii ki Manisa Milletvekilimizin yanı sıra milletvekilimizin Akhisarlı olması, Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu’nun buradaki katkıları çok önemli. Ona da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız da sağ olsun. Gençlik ve Spor Bakanımız, kendisi eski futbolcu, eski bir İstanbul Büyükşehir sporcusu olduğu için gençlere ayrıca daha çok önem veriyor spor konusunda. Gerçekten ileriki yıllarda asayişi önlemek bu günlerden geçiyor. Gençlere bu tip olanakları biz sunacağız. İnşallah onlarda vakitlerini böyle güzel şeylerde harcayacaklar” dedi.