banner113

Bahar Yağmurları Şiddetini Arttıracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı güncel hava durumu tahminleri ile beraber yoğun yağış uyarısı da paylaşıldı.

Bahar Yağmurları Şiddetini Arttıracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı güncel hava durumu tahminleri ile beraber yoğun yağış uyarısı da paylaşıldı. Ağırlıklı olarak ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinde yağışların önümüzdeki günlerde artış göstereceği öngörülüyor. İlkbahar’ın ilk çeyreğine sayılı günler kala soğuk havaların dağılması ile beraber yağışlar da şiddetini arttırıyor. Son günlerde özellikle iç kesimlerde etkisini gösteren yağışlı havaların, önümüzdeki süreçte kıyı kesimlerine doğru hareketlilik kazanacağı bilgisi Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşıldı. MGM tarafından yapılan bilgilendirmelere göre Ege’nin ve Akdeniz’in kıyı kesimleriyle birlikte Güneydoğu Anadolu’da belirli noktalarda gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı ifade ediliyor. Öte yandan Doğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde ise karla karışık yağmurun ve bölgenin yüksek kesimlerindeyse kar yağışlarının meydana geleceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki günden itibaren Muğla, Aydın, İzmir, Adana, Hatay ve Osmaniye illerinin çevreleriyle, Antalya’nın doğu kesimlerinde sağanak yağışın söz konusu olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, belirtilen bölgelerde yaşayan vatandaşlar için sağanak yağış ile birlikte meydana gelebilecek sel riskine işaret eden uyarılarda bulundu. Yağışların şiddetine bağlı olarak özellikle yüksekliğin fazla olduğu yamaç ilçelerinde doğal afet risklerine karşı önlemlerin alınması gerektiği ifade ediliyor. Kuzey Kesimlerde Sıcaklık Dalgalanıyor Ülkenin kuzey kesimlerinde ise yağış ile beraber sıcaklık dalgalanmalarının da etkili olacağı tahmin ediliyor. Marmara bölgesinin batı kesimiyle, Doğu Karadeniz bölgesinin iç kısımlarında sabah saatlerinden itibaren yer yer sisin etkili olabileceği de belirtiliyor. Karadeniz bölgesinin doğusunda sıcaklıklar 2 ile 4 derece arasında gerilerken, batı kısımlarda ise 2 ile 4 derece arasında artış olabileceği ifade ediliyor. Sıcaklık dalgalanmalarının etkili olduğu kuzey kesimdeki illerde de sıcaklık değişimleri paralelinde yağışların artabileceği öngörülüyor. Geçtiğimiz yıla kıyasla yağış miktarının daha fazla olması beklenirken, Rize, Artvin ve Trabzon gibi eğimin fazla olduğu şehir merkezlerinde sağanak yağışlara karşı önlemlerin alınması gerektiği ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından vurgulanıyor. Marmara bölgesinde önümüzdeki haftadan itibaren etkili olması beklenen yağışlar ile birlikte sıcaklıkların da gerileme kaydedeceği tahmin ediliyor. Doğu bölgesindeki illerde ise önümüzdeki haftadan itibaren sıcaklıklarda artış olacağı ifade ediliyor.

Haber Kaynağı: Haberport.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber