Bir Koltukta Üç Karpuz, Hem Solist, Hem Muhtar, Hemde Anne

Figen Karabulut Saklıca, Akhisar Musiki Derneğinin solisti, İnönü Mahallesi Muhtarı ve biricik oğlu Ahmet Efe’nin annesi.

Bir Koltukta Üç Karpuz, Hem Solist, Hem Muhtar, Hemde Anne

Akhisarpress.com
ÖZEL HABER

Akhisarlılar hayat dolu Figen Karabulut Saklıca için “Bir koltukta 3 karpuz taşıyor” diyorlar.
Figen Karabulut Saklıca’yı Akhisar Merkez Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk parkının içinde bulunan İnönü Mahallesi Muhtarlık binasında, oğlu Ahmet Efe’yi emzirirken bulduk. Hem 3 aylık oğlunun emziriyordu, hem de gelen mahalle sakinlerinin işlerini görüyordu. Bu arada PTT memurunun evlerinde bulunmayan vatandaşların evraklarını teslim alıyordu.
Türk Sanat Müziğini çok sevdiğini, Akhisarlılara hizmet etmek için muhtarlığa adaylığını koyduğunu ve seçimi kazandığını, Muhtar seçildikten sonra eşi Kadir Saklıca ile evlendiğini söyleyen Figen Karabulut Saklıca, “ Bana 24 saat yetmiyor. Anlayışlı eşim sayesinde her yere yetişmeye çalışıyorum. Eşimin annesi babası vefat etmişler. Benim annemde rahatsız. Biricik oğlum Ahmet Efe’nin ihtiyaçlarını hazırlayıp muhtarlığa geliyorum. Burada uyutuyorum. Emziriyorum. Altını alıyorum. Aynı zamanda gelen mahalle sakinlerinin işlerini görüyorum. Akhisar Musiki Derneği korosunun değerli şefi Turgay Kızıltuğ yönetimindeki çalışmalara da katılmaya çalışıyorum. Yıl içinde verilen konserlerde görev verilirse solist olarak şarkı söylüyorum. Günüm dolu dolu geçiyor. Eşim, ablam, arkadaşlarım bana destek oluyorlar. Şimdi tek hedefim biricik oğlum vatanımıza iyi bir evlat olarak yetiştirmektir. 13 bin nüfuslu İnönü Mahallesinin muhtarlığını 2010 yılından beri yapıyorum. Sakinlerin her türlü sorununu yetkilileri iletmeye çalışıyorum. Benim anlamakta zorluk çektiğim devletin bizlere verdiği 354 TL. maaş. Bin nüfuslu yerde görev yapan muhtarda aynı maaşı alıyor. Benim gibi 10 binleri aşan mahalle muhtarları da aynı maaşı alıyorlar. Bunun düzeltilmesi kanısındayım. Türk Sanat Müziğini, vatandaşlara hizmet ve yardım etmeyi ve en sonda biricilik yavrumu çok seviyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber