Akhisarlı Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm'ün ailesi gururlu

Güney Kore’de 13 Haziran’da başlayan 14. Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda, 6 kategoride finale yükselen milli takımda, 15-17 yaş kategorisinde Ayşe Begüm Onbaşı altın madalya kazanarak şampiyon oldu.

Akhisarlı Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm'ün ailesi gururlu

Manisa Büyükşehir Belediye spor Kulübü sporcusu olan milli sporcu 14 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı bugüne Manisa’nın Akhisar ilçesinde pazarcılık yapan annesi Seçil ve babası Serkan Onbaşı’nın tek çocuğu. 

Milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı her gün 45 kilometrelik Manisa’ya Akhisar ilçesinden ailesinin yardımlarıyla antrenmanlara katılmış ve başarılarının da devamı gelmiş. Milli Jimnastik Takımı Antrenörü ve aynı zamanda Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Meslek Yüksek Okulundan öğretim görevlisi olan Gürkan Er eşliğinde çalışmalarını sürdüren Ayşe Begüm’ün ailesi tek evlatlarıyla büyü gurur yaşadıklarını ve onun bundan sonra daha da büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorlar.

Kızının cimnastiğe 3 yaşında başladığını dile getiren Anne Seçil Onbaşı; “Ayşe Begüm 3 yaşında Akhisar’da küçük bir spor salonunda Maria isimli bir öğretmenimiz vardı, onunla birlikte başladılar. 1 buçuk yıl kadar devam ettiler, onun sonrasında Maria öğretmenimiz gitmek zorunda kaldı. Gitmeden önce de bize söylediği bir şey vardı, Ayşe Begüm, çok yetenekli gerçekten cimnastiğe çok yatkın olduğunu söyledi. Biz de bunu aile olarak ciddiye aldık. Ciddiye aldıktan sonra devam ettik bırakmamaya karar verdik, daha sonrasında Öznur Helvacıoğlu isimli Akhisarlı öğretmenimizle devam ettik. Bir süre burada devam ettikten sonra Manisa’ya gittikleri bir yarışmadan sonra orada da böyle bir çalışmalar olduğunu keşfettik. Burada Gürkan Er isimli öğretmenimiz ile tanıştık ve bu spor ile ilgilendiğini öğrendik. Aile olarak burada devam etmesine karar verdik, tabiki bu süreci değerlendirmek kolay değildi, 45 kilometrelik mesafeye her gün gidip gelmek vardı. Yaptığımız esnaflık gereği de vaktimiz kısıtlıydı. İlk dönemlerde babaannesi ile bir süre otobüsle gidip gelme durumları yaşadılar. Onun sonrasında dedemiz sağolsun bu süreçte çok büyük destek oldular. Daha sonrasında ise babası Serkan ile birlikte gidip geliyorlar kendi aracımızla. Manisa’ya hemen hemen hergün gidip çalışmalara katılıyorlar, antrenmanlarını yapıyorlar. Bugün dünya şampiyonu oldu ama bu bugünlük olan bir şey bundan sonra olan yine aynı şekilde yarışmaları var ve katılacağı bir sürü turnuvaları var. 2 yıl sonra tekrar yapılacak olan bir Avrupa şampiyonası var. Önemli olan bundan sonrasında yorulmadan şevkle, istekle kaldıkları yerden bu başarılımızın üstüne başarı katmak, kendilerini birer adım her seferinde öne götürmek olacaktır. Bize bugüne kadar destek olan yanımızda olan ailelerimize öncelikle eşimin annesi ve babasına bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da yine aynı şekilde kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bizzat telefonda yaklaşık 3 buçuk dakika görüştüklerini ifade eden Ayşe Begüm’ün babası Serkan Onbaşı “Dün beni bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aradı. Kızımızın başarısından dolayı tebrik etti, bayramlaştık ve konuştuk. Ben de çok teşekkür ettim kendilerine, o da teşekkür etti. Cumhurbaşkanımızın bizzat aramasından dolayı büyük gurur yaşadık” dedi.

Ayşe Begüm Onbaşı bugün ise Trabzon’a giderek burada 11-18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan dünyanın 3. büyük organizasyonu ISF GYMNASİADE 2016 Okul sporları Olimpiyatlarına katıldı. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 14:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat akçay
Nihat akçay - 5 yıl Önce

Kardeşim Serkan gerçekten gurur duydum Allah yolunu açık etsin inşAllah tebrik ediyorum

Kıymet Bozkurt
Kıymet Bozkurt - 5 yıl Önce

Sizi kızınıza verdiğiniz değer eğitime verdiğiniZ önem ve yılmaz azminizden dolayı cani gonulden kutlarım.Ayşe Begüm u kutlar sehrim ve ülkem adına gurur duyduğumu belirtmek isterim.Başarıların daim olsun Ayşe Begüm. Sen harikasin.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber