Akhisar'da Bayan Budamacılar İş Başında

İlçemiz için ekonomik yere sahip olan zeytin yetiştiriciliğinde budamalar devam ediyor. 2012 yılında sert ve yağışlı geçen havanın ardından zeytin bahçelerinde budama işlemlerine hız verildi.

Akhisar'da Bayan Budamacılar İş Başında

İlçemiz için ekonomik yere sahip olan zeytin yetiştiriciliğinde budamalar devam ediyor. 2012 yılında sert ve yağışlı geçen havanın ardından zeytin bahçelerinde budama işlemlerine hız verildi. Budama elemanı  ihtiyacı olan bu günlerde ilçemiz bayanları şimdi de zeytin ağaçlarında  budama konusunda hünerlerini sergiliyorlar.


Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü köylerde görevli ziraat mühendisleri  vasıtası ile zeytin budaması  yapan üreticileri, ziyaret ederek budama konusunda pratik ve teorik bilgiler veriyor.


Ballıca Tarım Merkezinde görevli mühendis Erdem Burhan  budamacılara şekil, verim ve gençleştirme budamalarının nasıl yapılacağını anlattı. Budama aletlerinin dezenfekte edilmesi ve budama aletleri ile bulaşma riski olan hastalıklara karşı budama yapanları ve zeytin üreticilerini uyardı.


YORUM EKLE
YORUMLAR
asdf
asdf - 7 yıl Önce

deneme 2

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber