Akhisar'dan Suriye'ye Büyük Yardım

Akhisar’ın sivil toplum örgütleri bir araya gelerek İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığı ile Akhisar Sivil Toplum Platformu önderliğinde 28 Ekim ile 11 Kasım tarihleri arasında Cerablus’a un yardımı kampanyası sona erdi ve 2 tır un yardımı yola çıktı.

Akhisar'dan Suriye'ye Büyük Yardım

Akhisar Belediyesi hizmet binası önü Milli Egemenlik Meydanında toplanan sivil toplum kuruluş temsilcileri 50 ton un bulunan 2 tır aracı Suriye’ye yolcu etti. “Acil Un Yardımı” sloganı eşliğinde toplanan yardımların dualar eşliğinde gönderildi. İHH Akhisar temsilcisi Ahmet Taşçı yaptığı açıklamada; “öncelikle yardıma destek sağlayan Akhisar Kaymakamı Kaan Peker’e, her zaman maddi ve manevi desteğini yanında hissettiğimiz Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’e, Belediye Başkanımız Salih Hızlı’ya ve başkan yardımcılarına, AK Parti İlçe Teşkilatına, Memur-Sen teşkilatına, Eğitim Bir-Sen’e, Sağlık-Sen’e, Büro Memur-Sen’e, Akhisar Milli Eğitim Müdürlüğüne ve personeline, Akhisar Müftülüğüne ve tüm personeline, Akhisar Ensar Vakfına, Akhisar İlim Yayma Cemiyetine, Hilaliye Eğitim Vakfına, Akhisar Ulucami Eğimin ve Kültür Vakfına, Akhisar Özgür-Der’e, Akhisar İmam Hatip Mezunları Derneğine, Akhisar Anadolu Gençlik Derneğine, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasına, Akhisar Ticaret Borsasına, Akhisar Belediyespor futbolcuları ve yöneticilerine ve Derya Un fabrikası yönetimine, bunun yanında Akhisar’ımızın saygıdeğer basın mensuplarına ve en önemlisi Akhisar’ımızın kıymetli halkına teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Manisa İHH Başkanı Necmettin Okumuş yaptığı açıklamada; “öncelikle Akhisarlılara Aşkhisarlılar demek istiyorum. Bize zaman zaman soruyorlar neden bu yardımları gönderiyorsunuz, bu tırları niçin gönderiyorsunuz. Kelebeklerin bile çocuklardan daha uzun yaşadığı bu coğrafyada insan hayatının bir çiçek kadar hatırının kalmadığı bu coğrafyaya biz bu tırları gönderiyoruz. İnsan hayatının bir çiçek kadar hatrının kalmadığı dönemde ölümün bile kirlendiği bu coğrafyada biz insan hayatının tohumlarını yeniden ekmek için bu tırları gönderiyoruz. Mazlumların sofrasına bir lokma ekmek olmak için gönderiyoruz. Topraklarına girdiğimiz bölge insanlarının yüreğine de girmek için gönderiyoruz. Lozan’da kaybettiğimiz toprakları merhametle, iyilikle, yardımla tekrar kazanmak için gönderiyoruz. Masada kaybettiğimiz toprakları tekrar yürekte kazanmak için gönderiyoruz. Yarınların umutları o çocuklar, analarının kucağındaki sıcaklığı evlatlarının kokusunu aldılar o insanların. Evet biz bu tırları göndereceğiz ki o insanların yüreklerini kazanalım ki o toprakları tekrar kazanalım diye gönderiyoruz. Bu işin arkasında başka bir iş var. Biz bu aşkla bu imanla bu sevdayla, bu özlemle gönderiyoruz bu tırlarımızı. Bu tırlar oraya ulaştığında aşkımızı, imanımızı, sevdamızı özlemimizi ve bizim yardımımızı götürecekler sadece unları değil. O tırlar oraya gittiğinde diyecekler ki biz geldik, toparlanın ve hiçbir yere gitmiyoruz arkadaş, biz oradayız bundan sonra emin ellerdesiniz diyecekler ve bundan dolayı tüm sivil toplum örgütlerine tüm bürokratlara, tüm siyasilere, tüm Aşkhisarlılara bu yardımdan dolayı bu sevdadan dolayı, bu imandan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş’in duası eşliğinde tırlar yolcu edildi. (BG)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber