23 Yıl Sonra Pusu Kurup Vurdular

23 yıl önce arsa bölüşmesi yüzünden çıkan tartışmada babaları Lütfü Özcan'ı tüfekle vurarak öldüren akrabası Muhittin Özcan'ın izini Manisa'da bulan 4 kardeş, pusu kurarak Özcan'ı tüfekle vurdu.

23 Yıl Sonra Pusu Kurup Vurdular

 

23 yıl önce arsa bölüşmesi yüzünden çıkan tartışmada babaları Lütfü Özcan'ı tüfekle vurarak öldüren akrabası Muhittin Özcan'ın izini Manisa'da bulan 4 kardeş, pusu kurarak Özcan'ı tüfekle vurdu.


Manisa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi cinayet masası ekipleri İstanbul, Akhisar ve İzmir'de yaptığı eş zamanlı operasyon sonucu 4 kardeş ve onlara yardım eden toplam 8 kişi gözaltına alındı. 


TAHLİYE OLDUKTAN SONRA AİLESİNİ ALARAK MANİSA'YA GELDİ

 

İddiaya göre Erzurum'da 1989 yılında Özcan ailesine ait arsada bölüşme sonucu tartışma çıktı. Bu sırada Muhittin Özcan (57) akrabası olan Lütfü Özcan'ı tüfekle vurarak öldürdü. Bunun üzerine 3 yıl hapis yatan Muhittin Özcan, aftan yararlanarak tahliye oldu. Tahliye olmasının ardından Muhittin Özcan, ailesini alarak önce İzmir'e daha sonra da Manisa'ya yerleşti. 


BABALARINI VURDUĞU GİBİ TÜFEKLE VURDULAR

 

Manisa Turgut Özal Mahallesi'nde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Muhittin Özcan, Kırtık Mezarlığı içindeki toprak yoldan 15 Şubat günü traktörüyle evine doğru giderken 23 yıl önce vurduğu Lütfü Özcan'ın oğulları Talip ve Mithat Özcan ile arkadaşları tarafından evinin yakınında tüfekle vuruldu. 


MEZARLIK GÖREVLİLERİ BULDU

 

Olay günü saat 19.35 sularında Kırtık Mezarlığında çalışan bir görevli mezarlık içinde silah sesi duydu. Hemen 112 ve polisi arayan görevli, verdiği ifadede beyaz renkli bir otomobilden ateş edildiği bilgisini verdi. Olayda yaralanan Muhittin Özcan önce Manisa Devlet Hastanesine daha sonra da Celal Bayar Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak yoğun bakıma alındı. 


TELEFON KAYITLARI ELE VERDİ

 

Olayın yaşandığı Kırtık Mezarlığı içinde günlerce iz arayan Manisa polisi bir sonuca ulaşamadı. Bunun üzerine vurulan Muhittin Özcan'ı araştıran polis, 23 yıl önce cinayet işlediği bilgisine ulaştı. Olayın 'Kan davası' olabileceği ihtimali üzerinde duran polis Muhittin Özcan'ın vurduğu Lütfü Özcan'ın ailesine ulaştı. Lütfü Özcan'ın oğulları Tahir, Mithat, Hakan ve Turan Özcan'ın İstanbul Başakşehir'de inşaat işi yaptığını tespit eden polis, şüphelendiği dört kardeşin telefon kayıtlarına baktı. Olay günü iki şüphelinin Tahir ve Mithat'ın telefonlarının Manisa'dan sinyal vermesi üzerine polis aradığı zanlıları buldu. 


8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

 

Olayda kullanılan aracı MOBESE kayıtlarından bulan polis, otomobilin önce İzmir'e daha sonra da İstanbul'a gittiğini tespit etti. Zanlı Tahir ve Mithat Özcan'ı izlemeye alan polis, olayda kendilerine silah bularak yardım eden kardeşi Hakan Özcan (25), araba bularak yardım ettiği abileri Turan Özcan (35) ile Tahir Özcan'ın asker arkadaşları olduğu öğrenilen ve olaydan sonra Tahir Özcan'ı evinde saklayan, kardeşi Mithat Özcan'a da kimliğini vererek otelde kalmasını sağlayan Ahmet Düztaş (26) Abdülaziz Büyükyıldırım (26), olaydan önce Kırtık Mezarlığında zanlılara keşif yaptırdığını itiraf eden Bekir Özarpacı (28)arkadaşı Fatih Yılmaz'ı (28) yaptığı eş zamanlı operasyonla yakaladı. Polis zanlılardan Tahir, Mithat, Hakan ve Turan Özcan kardeşleri İstanbul Başakşehir'de evlerinde, Ahmet Düztaş ve Abdülaziz Yıldırım'ı İzmir'de, Bekir Özarpacı ile Fatih Yılmaz'ı da Akhisar'da sabah 04.00 sularında yakaladı. 


İTİRAF ETTİLER

 

Gözaltına alınan zanlıların olayı itiraf ettikleri ancak otomobilin içinden tüfekle ateş eden kişinin kim olduğu konusunda bilgi vermedikleri öğrenildi. Polisin olayda kullanılan silahı aradığı öğrenilirken zanlılar Manisa Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından savcılığa sevk edildi.


SELMAN TÜR (Star Gazete)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber