Zeytinyağı Üreticilerine Uyarı !

Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Akif Şenyürek, Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen zeytinyağı üreticileri ile ilgili açıklama yaptı.

Zeytinyağı Üreticilerine Uyarı !

 

Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Akif Şenyürek, Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen zeytinyağı üreticileri ile ilgili açıklama yaptı. 


İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Akif Şenyürek açıklamasında şu sözlere yer verdi:


Akhisar Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen zeytinyağı üreticilerinin il/ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine tasiriye faturaları ile yapacakları  son başvuru tarihi 01 Haziran 2012’dir. Tasiriye faturaları ile 01 Haziran 2012 tarihine kadar İlçe Müdürlüğümüze başvuruda bulunan üreticilerimizin bu tarihten sonra satılan zeytinyağlarına ait alım satım belgelerinin son teslim tarihi ise 01 Ekim 2012 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonraki başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. 

 

Tasiriye faturaları ile zeytinyağı satış faturalarının, Vergi Usul Kanunu’nun 231 inci maddesi, 5 inci fıkrasında yer alan hükme uygun olarak düzenlenmiş olması gerekmektedir. 

 

İlçe Müdürlüğümüz  tarafından, başvuru sırasında istenecek tüm belgelerin asıllarının kaybolması veya zayi olması durumunda; belgeyi düzenleyen kişi veya kuruluştaki nüshasının noterce tasdikli örneği istenmektedir. Ancak, birlikler ve borsalar tarafından verilen belgelerin kaybolması veya zayi olması durumunda; “Bu belge, aslının zayi olması nedeniyle kişinin müracaatına binaen verilmiştir” ibaresi yazılmış ve tasdik edilmiş olması kaydıyla, komisyonlarca geçerli sayılacaktır.

 

Zeytinyağı için gerekli olan tasiriye faturalarının tarihinin, hasat başlangıç tarihi ile son başvuru tarihi arasında olması gerekmektedir.

 

Zeytinyağı üreticilerimize önemle duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber