Üretici Bilgilendirme Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü üretici birliği kurulması için zeytin üreticilerini bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

Üretici Bilgilendirme Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 

Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü üretici birliği kurulması için zeytin üreticilerini bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Toplantılarda  5200 sayılı Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu ve yönetmeliğine göre hazırlanan taslak tüzüğü  anlatılıyor,  üreticilerin görüşleri alınıyor.


Bekirler, Arabacıbozköy ve Ballıca beldesinde düzenlenen zeytin üreticilerinin bilgilendirilmesine yönelik  olarak düzenlenen toplantılara İlçe Müdürü Mehmet Akif Şenyürek , ilçe müdürlüğü mühendisleri  Kamil Ağartıcı, Halil İbrahim Paksoy , köy ve beldelerde görevli mühendisler  Melek Karıncı, Erdem Burhan, Seher Adanur ile çok sayıda zeytin üreticisi katıldı.


İlçe Müdürü Mehmet Akif Şenyürek yaptığı sunumlarda tarımsal üretici birlikleri kanunu, yönetmeliği ve Akhisar’da kurulması hedeflenen üretici birliği taslak tüzüğünün içeriği hakkında bilgiler verdi. Şenyürek konuşmasında “ üretici birliğimizin kuruluş amacı ilçemizde üretilen zeytinin planlı , pazar istekleri göz önüne alınarak, kaliteli olarak üretilmesini sağlamak,üyelerine üretim teknikleri, hasat ve depolama konularında teknik destek sağlamak,kendi mülkiyetine almamak kaydıyla pazara standartlara uygun ürün sevk etmek, ürünün pazarlanma gücünü arttırıcı tedbirler almak olacaktır.


Ülkemizde ve ilçede son yıllarda dikilen zeytin ağaçlarının meyveye yatması ile rekolte artışı kaçınılmazdır.O  an geldiğinde üretici birliğinin önemi daha iyi anlaşılacaktır. Üretici birliğinin kurulması ile üreticilerin kaliteli ve standart  ürün üretmesi sağlanacak, pazarda rekabet edebilirlik gücü artacaktır.


5200 sayılı Kanun esas alınarak , Bakanlığımızın onayı ile kurulması planlanan Akhisar Zeytin Üreticileri Birliğinin  kurulması için gerekli eğitim ve yayım çalışmalarını yapmak Bakanlık İlçe teşkilatı olarak bizim görevimizdir. Geçimini ağırlıklı olarak zeytinden sağlayan köy ve beldelerimizde bilgilendirme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Birliğin kurulmasında başarılı olursak bu Akhisar’lı zeytin üreticilerinin başarısı olacaktır. “ dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber