Hayvan Pazarında Bilgilendirme Çalışamaları Başladı

Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hayvan pazarında hayvan yetiştiricileri, celepler ve kasaplara yönelik bilgilendirme çalışması yaptı.

Hayvan Pazarında Bilgilendirme Çalışamaları Başladı

 

Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  hayvan pazarında hayvan yetiştiricileri, celepler ve kasaplara yönelik bilgilendirme çalışması yaptı. İlçe Müdürlüğünce bastırılan küpeleme, kayıt tescil işlemleri ve hayvan hareketleri konulu lifletler ilçe müdürlüğü personeli tarafından  hayvan pazarında hayvan yetiştiricileri, kasaplar ve celeplere dağıtıldı.


Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Veteriner Hekim Mehmet Akif Şenyürek küpeleme, kayıt tescil işlemleri ve hayvan hareketleri konusunda önemli bilgilerin içinde yer aldığı lifletin, vatandaşlara dağıtılmak üzere 5.000 adet bastırıldığını belirtti. 


5996 sayılı Kanun kapsamında hayvan yetiştiricilerine, kasaplara ve celeplere yaptıkları iş gereği bir takım sorumluluklar yüklendiğini ve bu tür meslek grubundaki vatandaşların mağduriyet yaşamaması için bilgilendirme ve yayım faaliyetlerine önem verdiklerini söyleyen Şenyürek " köy ve beldelerdeki aşılama çalışmalarımız esnasında, hayvan pazarında ve mezbahalarda görevli personellerimiz aracılığı ile vatandaşımızı bilgilendirmeye yönelik çalışmalarımız devam edecektir. " dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber