banner113

Büyükşehirden Üreticiye Fidan Desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 17 ilçede zeytin, badem, ceviz, ayva, şeftali, kayısı, Antep fıstığı fidanı dağıtımı yapmaya hazırlanıyor.

Büyükşehirden Üreticiye Fidan Desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 17 ilçede zeytin, badem, ceviz, ayva, şeftali, kayısı, Antep fıstığı fidanı dağıtımı yapmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 75 hibeli dağıtılacak fidanlar için çiftçilerin 14 Nisan Cuma gününe kadar başvuru yapması gerekiyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmaya destek sağlamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl 11 ilçede dağıtılan fidan dağıtımının bu yılda 17 ilçenin tamamında yapılması planlanıyor. 14 Nisan Cuma gününe kadar başvuruların alınacağı destek programında zeytin, badem, ceviz, ayva, şeftali, kayısı, Antep fıstığı fidanları dağıtılacak.

Seranın Ardından Fidan Desteği

Yapılacak dağıtımla ilgili bilgiler veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde il genelinde çiftçimize destek vermeyi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde açıkladığımız sera desteğinin ardından şimdi de Manisalı üreticiye zeytin, badem, ceviz, ayva, şeftali, kayısı, Antep fıstığı fidanı dağıtacağız” dedi.

Manisa’nın Tamamında Dağıtılacak

Geçen yıl 11 ilçede fidan dağıtımı yapıldığına dikkat çeken Gençoğlu, “Geçtiğimiz yıl 11 ilçede dağıttığımız fidanları bu yıl üreticimizin de yoğun talepleri doğrultusunda Manisa’nın tüm ilçelerinde yapma kararı aldık. Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’ün liderliğinde dağıtacağımız fidanlar Manisalı üreticiye destek sağlamış olacağız” diye konuştu.

14 Nisan Son Gün

Başvuru tarihleri ve şartlarıyla ilgili bilgilere de değinen Gençoğlu, “ Yüzde 75’i Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak olan zeytin, badem, ceviz, ayva, şeftali, kayısı, Antep fıstığı fidanları için müracaatlar İlçe Koordinasyon Şube Müdürlüklerine, merkez ilçelerdeki yetiştiricilerimiz ise Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğüne yapılacaktır. Son başvuru tarihi 14 Nisan Cuma günü olacak” dedi.
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ünal adeş Sarıçalı mah.muhtarı
Ünal adeş Sarıçalı mah.muhtarı - 3 yıl Önce

Allahım Büyükşehir Belediye başkanımızdan razı olsun halkını milletini vatandaşını bukadar düşünen bir belediye başkanı ben bu dünyada görmedim bir ben değil hiç kimse görmemiştir Allahım cengiz baskanamiza uzun ömürler versin inşAllah

Köylü
Köylü - 3 yıl Önce

Yine yandaşlar alır boşuna uğraşmayalım

süleyman erkan
süleyman erkan - 3 yıl Önce

koye ceviz ekmek istiyorum ileride koye tasinacagim yetisince

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber