Belediye Asansörleri TSE'ye Emanet Etti

Akhisar Belediyesi, ilçenin mücavir sınırları içindeki binalarda veya iş yerlerinde bulunan asansörlerin yıllık periyodik muayenesi için TSE ile işbirliği protokolü imzaladı.

Belediye Asansörleri TSE'ye Emanet Etti

Akhisar Belediyesi, ilçenin mücavir sınırları içindeki binalarda veya iş yerlerinde bulunan asansörlerin yıllık periyodik muayenesi için TSE ile işbirliği protokolü imzaladı.

 

Akhisar Belediyesi Başkanlık Binasında gerçekleşen imza törenine Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak ve TSE Ege Bölge Koordinatörü Topel Gül katıldı.  


Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, imzalanan protokolle ilçe mücavir alandaki tüm asansörlerin denetim yetkisini TSE'ye verdiklerini söyledi. 


Resmi Gazetede yayımlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği Kapsamında TSE ile protokol imzaladıklarını anlatan Başkan Hızlı, "Yasa gereği asansörlerin bakım ve işletmesi konusunda yeni düzenleme çerçevesinde A tipi akredite bir kuruluş tarafından denetlenmesi söz konusudur. İlçemizdeki asansörlerin yıllık periyodik bakımları bundan böyle TSE tarafından yapılacak. İlçemizde her geçen gün asansörlü binaların sayısı artmaktadır. Asansörlerin düzenli bir şekilde bakımlarının yapılması bizim ve halkımızın güvenliği açısından çok önemli. İmzaladığımız bu protokolün vatandaşlarımızın daha güvenli yaşaması açısından önemli bir adım olduğuna inanıyorum. Bu konuda yetkilendirilmiş kuruluşlar olmasına rağmen belediyemiz TSE'yi seçmiştir. TSE'nin denetimleri en iyi şekilde yapacağına inanıyoruz" dedi. 


TSE Ege Bölge Koordinatörü Topel Gül ise, asansörlerin yıllık kontrolü için Akhisar Belediyesi'nin kendilerini tercih etmesi konusunda Başkan Hızlı 'ya teşekkür etti. 


Gül yaptığı açıklamada; "TSE'nin A tipi akredite kuruluşu olması ile vatandaş nazarında devlet garantisi olarak bilinen bu kurum, artık Akhisar’ın her binasındaki asansörlerin kontrolünü ilçe halkının can ve mal güvenliği için yıllık muayene edecek. Akhisar Belediyesi’nin bu faaliyetlerde yarım asırdır hizmet eden TSE'yi tercih etmesi bizi mutlu etmiştir" diyerek, vatandaşlardan asansörleri konusunda yapacakları harcamaların binalarının gideri olarak görmemelerini, bunu can ve mal güvenlikleri noktasında değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. 


Konuşmaların ardından , hazırlanan protokol, Başkan Salih Hızlı ve TSE Ege Bölge Koordinatörü Topel Gül tarafından imzalandı. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber