Akhisarlı pamuk üreten çiftçilere 10 Milyon TL destek

Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2020 yılı bitkisel üretim sezonunda Çiftçi kayıt Sistemi’ne pamuk ekildiği beyan edilen parselleri, Haziran ayı sonuna kadar tek tek kontrol ederek tespit tutanağı düzenlediği, beyanları hatalı olduğu tespit edilen parsellerin sahiplerine uyarı yapılarak bilgilerini düzeltmelerinin tavsiye edildiği dile getiriliyor. 

Akhisarlı pamuk üreten çiftçilere 10 Milyon TL destek

Pandemi sürecinde olunmasına rağmen üreticilerin destekleme alabilmeleri ve bu konuda mağduriyet yaşamamaları adına tüm imkanların zorlanarak saha çalışmalarının tamamlandığı ifade edilirken, sahada parsel tespitlerinin ardından, Kütlü Pamuk Desteklemesi için müracaat eden üreticilerden yine yeterli sayıda personel ile hizmet vermek suretiyle, 1 Ekim 2020 - 31 Mart 2021 tarihileri arasında başvuru alındığı vurgulanıyor.

Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre, 2020 yılı ürünü kütlü pamuk için fark ödemesi destekleme miktarı % 37 oranında arttırılarak kilogram başına 1,10 Lira hesabıyla destekleme ödemesi yapılacak. Pamuk yetiştiriciliği yapılan parseller için ödenen mazot ve gübre desteği ile birlikte, pamuk üreticileri kilogram başına toplam 1,23 TL destekleme ödemesi almış olacaklar.

Pamuk yetiştiriciliği yapan Akhisarlı 279 çiftçiye yaklaşık 10 milyon Lira tutarında destekleme ödemesi yapılacak.

2020 üretim sezonunda Akhisar’ da pamuk yetiştiren çiftçilere 1 milyon 202 bin Lira mazot ve gübre; 9 milyon 519 bin Lira da pamuk primi olmak üzere toplam 10 milyon 721 Lira destek verilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber