TARİH YAZDIK. AMA……!

Çok zorlu geçen 2017-2018 sezonunu 11. Sırada tamamladık. Tarih yazarak Ziraat Türkiye Kupasını da müzemize koyduk. Başkan Hüseyin Eryüksel başta olmak üzere yönetim kurulunu, Teknik Direktör Okan Buruk ve ekibini, terlerini akıtan tüm futbolcularımızı, kulüp çalışanlarını tebrik ediyorum.
 
Taraftar dernekleri, akigolar ve futbolseverlerin  beklediği “Kupa Kutlamaları” Filistin’de İsrail tarafından yapılan katliamda şehitler nedeniyle  yönetim tarafından  yapılmaması kararı alındı. Ligin  son Osmanlıspor maçı öncesi kazanılan Ziraat Türkiye Kupası ile futbolcular  adeta resim çektirmek için yeşil çimlere çıkarak  taraftarları selamladılar. Kadrodaki tüm futbolcuların katılmaması dikkat çekti. Kupanın  seyirciyle buluşmasında, yönetim kurulu, teknik ekip, süper ligde mücadele eden tüm ekip, alt liglerde mücadele eden genç futbolcuların da katılımı ile sade bir tören yapılaması daha uygun olmaz mıydı.?  “Kupa Şampiyonu Akhisar” yazılı penyeler ile dolu tribünleri görmek istedi sporseverler.
 
Kupa şampiyonu Akhisarspor İki gün görsel ve yazalı basında yer aldı. Arkası gelmedi. Süper ligde 7. Sezonumuza başlayacağız. 3 kulvarda mücadele edeceğiz. Taraftar  dernekleri başta olmak üzere Akhisarlılarla bütünleşerek, her tarafı yeşil siyahlı bayraklarla donatarak  yeni sezona girmeliyiz. Bunu sağlamak için herkese görev düşerken, tabii ki başı yönetim kurulunun çekmesi gerekiyor.
 
Televizyonda  spor kanalları  açılınca  sitem eden eşim bile, “Feneri yenerek kupayı aldık. Sanki çok normalmiş gibi, sanki ölü toprağı var  Akhisar’ın üstünde.Yıllar önceki belediyenin önündeki çoluk çocuk, genç ihtiyar  anneler babaların katıldığı şenlikler niye olmadı” diye sorunca ne diyeceğimi bilemedim.
 
Artık;  başta yönetim kurulu olmak üzere empati yapma zamanınız geldi. Örnek gösterilen bir kulübüz. Başta  çok maddi ve manevi emek veren Belediye başkanları olmak üzere, kurulduğu günden beri kulübe hizmet veren yöneticiler ve ter akıtan futbolcular, taraftar dernekleri ve sporseverlerle  kucaklaşmamız gerektiği inancındayım.  
 
Haldun AKYÜZ
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMİN KÖKCÜ
EMİN KÖKCÜ - 3 yıl Önce

eline yüreğine sağlık Haldun ağabeycim..Duygularıma tercüman olmuşsun.37 yıl önce Manisa da Salihlispor'u yenip şampiyon olduğumuz o günler geldi gözümün önüne..Akhisar halkı büyük bir coşku ile sokaklara dökülmüştü..ana yolda izdihamdan dolayı trafik durmuştu..Shell'in oradan iş bankasına kadar omuzlarda taşınmıştık..Bu muhteşem şampiyonluğu hep birlikte büyük bir coşku ile yaşamıştık o gün..Ya bugün ne oldu...Tam bir fiyasko.. Akhisarspor'um tarih yazarak büyük bir başarıya imza atmıştı.TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMUŞTU..Bu muhteşem zaferi doya doya yaşayabildik'mi maalesef yaşayamadık yaşatamadılar..Madem yas tan dolayı kutlamayı yapamadık bir gün sonra /cumartesi günü veya pazar günü// bu büyük zaferi muhteşem bir organizasyonla büyük bir şölen dönüştürüp doya doya yaşayabilirdik yeni stadımızda.. ...TIPKI GALATASARAY'IN YAPTIĞI GİBİ. SELAM VE SAYGILARIMLA.

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber