Tolunay Kafkas; 1 Puan Çok Değerli

Spor Toto Süper Lig 2016-2017 Turgay Şeren Sezonu 11.haftasında konuk olduğu Bursaspor deplasmanından 1 puanı koparak Akhisar Belediyespor'da Teknik Direktörü Tolunay Kafkas yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Tolunay Kafkas; 1 Puan Çok Değerli

Karşılaşmada fazla topla buluşamadıklarının altını çizen Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas; "benim tarzım olan bir anlayışla sahaya çıkmadık fakat Akhisar Belediyespor'un çok kötü bir hafızası var ve bunu yıkmak için çok çaba sarf ediyoruz. En büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi çok adam odaklı oynuyoruz yani top, adam ve kale felsefesiyle bir türlü savunma yapamadık. Belli yerlerde bunu başardık ama çok fazla buluşup beceremedik. Çok fazla alışmışlar geride oyunu kabul etmeyi ben topun pozisyonuna göre bir takım özellikle topun üzerinde bir baskı varsa başka türlü çalışıyoruz, baskı yoksa başka türlü çalışıyoruz. Bu konularda biraz sıkıntılıyız. aslında ikinci yarı başladığımızda topa tam hakim olduk, hiç istemediğimiz iki tane ortasaha oyuncumuz çıkmak zorunda kalınca oyuna hamle yapma şansımız da çok az kaldı. Bu tür asmosferlerde Bursaspor gibi deplasmanda alınan 1 puan çok değerli" dedi.

Lig fikstürünü de değerlendiren Kafkas; "Anormal bir fikstür zorluğu var, şimdi bundan sonra biraz daha rahatlıyoruz gibi görünüyor. İkinci devre de tam tersine içeriye gelebilecek 9 tane takım bizim lehimize olacak. Fakat şu bir gerçek ki transfer yapmaya da ihtiyacımız var. Transferden ziyade doğru takviyeler yapmamız gerekiyor. ama iyi bir oyuncu grubu var, sahipleniyorlar ve de bu beni mutlu ediyor. Ben de işe çok sahipleniyorum,  Akhisar Belediyespor için mücadele etmeye ve savaşmaya değer ben de oyuncularımla birlikte sonun kadar mücadele edeceğim" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber