Renklerin Kardeşliği Trabzon'da Bir Araya Geldi

Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'deki 23 futbol takımının bazı taraftar temsilcileri, Trabzon'da ortak basın açıklaması yaptı

Renklerin Kardeşliği Trabzon'da Bir Araya Geldi

 

Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'deki 23 futbol takımının bazı taraftar temsilcileri, Trabzon'da ortak basın açıklaması yaptı. Yapılan toplantıya Akhisar Taraftarlar Derenği Başkanı Nihat Uz ve yönetim kurulu üyesi Turan Gül katıldı. 


Yaklaşık 50 taraftar temsilcisinin katıldığı, basın toplantısının yapıldığı salona asılan ''bizim de söyleyecek bir sözümüz var'' pankartının altında bir araya gelindi.


Renklerin Kardeşliği Tribün Platformu adına ortak basın açıklamasını okuyan 61 Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Oral, Türk futbolunda 3 Temmuz 2011 sürecinde başlayan gelişmelerin taraftarlara büyük bir hayal kırıklığı yaşattığını belirtti.


Taraftar temsilcilerinin Trabzon'da bir araya gelerek ortak bir açıklama yapmasının tarihi bir buluşma olduğunu ifade eden Oral, ''Tribünlerde var olduğu söylenen şiddetin ve kirlenmiş futbolun asıl sorumluları kesinlikle bizler değiliz. Kulüpleri yönetenlerin bir araya gelemediği günlerde ve şartlarda, taraftar oluşumları böyle yan yana dizilebiliyorsa eminiz ki bu tablodan birçok kişinin alması gereken önemli dersler bulunmaktadır'' dedi.


Tribünlerde yaşanan gerginliğin artmasına ortamı geren eylem ve söylemlerin neden olduğunu savunan Oral, şöyle devam etti:

''Ülke genelinde bu gelişmeler yaşanırken futbol organizasyonundan sorumlu federasyon, olayların üzerine gidip suçluyla suçsuzu, haklıyla haksızı ayırması gerekirken bu görevini bir kenara bırakmış, adeta yapanın yanına kar kalmasını sağlayacak ortamı hazırlamak için üstün gayret sarf etmiştir. Bu gayretin en uç noktası ise Yıldırım Demirören başkanlığındaki Futbol Federasyonu'nun 58. maddeyi, üstelik kulüplerin genel kurulda ret oyu vermelerine rağmen değiştirmesi olmuştur.''


Yeni nesillere daha temiz ve spor ruhu anlayışına olanak sağlanmasının şart olduğunu savunan Oral, ''Bugün burada bulunan tüm kulüp taraftar temsilcileri tribünlerde rekabete ve renklerin kardeşliğine inanıyor. Fair-play ve güzellikler adına futbolun gerçek sahipleri biz taraftarlar olarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir kez daha altını çizerek belirtiyoruz ki tribünler futbolun figüranları değil, başrol oyuncularıdır. Bizim de söyleyecek bir sözümüz var. TFF yönetimi ve kurulları bir an önce futbolumuzdan elini çekip istifa etmelidir'' ifadelerini kullandı.


Ultraslan temsilcisi Sebahattin Şirin ise taraftarların deplasmana gidememesinin insanın hak ve hürriyetini kısıtlamak olduğunu öne sürerek, ''Deplasman yasaklarının kaldırılmasını rica ediyoruz'' dedi.


Renklerin Kardeşliği Tribün Platfonmu adına yapılan ortak açılmaya, Trabzonspor, Galatasaray, Kayserispor, Antalyaspor, Gençlerbirliği, Mersin İdman Yurdu, Gaziantepspor, Orduspor, Ankaragücü, Sakaryaspor, Manisaspor, Bucaspor, Göztepe, Karşıyaka, Altay, Akhisarspor, Hatayspor, Elazığspor, Samsunspor, Çaykur Rizespor, Giresunspor, Boluspor, Şanlıurfaspor'dan taraftar temsilcileri katıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber