Oryantiringciler Gömeç'ten Kupayla Döndü

Akhisar Oryantiring Takımı; Balıkesir’in Gömeç ilçesinde düzenlenen “Gömeç 18 Mart Çanakkale Şehitleri Oryantiring Yarışmasına" katıldı.

Oryantiringciler Gömeç'ten Kupayla Döndü

Akhisar Oryantiring Takımı; Balıkesir’in Gömeç ilçesinde düzenlenen “Gömeç 18 Mart Çanakkale Şehitleri Oryantiring Yarışmasına" katıldı.

 

Oryantiring Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Özgür Morbel; Yarışmaya Akhisar Belediyesinin tahsis ettiği araçlar ile Misak-ı Milli Ali Şefik İ.Ö.O, Kayhan Ergün Teknik ve E.M.L, Sağlık Meslek Lisesi, Adnan Menderes Lisesi Öğrencilerinden oluşan 50 kişilik sporcu ve Behlül Çam, Serdar Cengil, Süleyman Kollu, Seyrani Gül, Nagehan Kaya, Tülin Arpacı, Rasime Ağartıcı ve Özgür Morbel’den oluşan 9 çalıştırıcı ve hakem ile sporcu velilerinden oluşan kafile katıldı. Küçük erkekler kategorisinde Rasime Ağartıcı’nın çalıştırıcılığını yaptığı Misak-ı Milli Ali Şefik İ.Ö.O Küçük Erkek Takımı, Takımlarda 2.lik kupasına ulaştı.Güzel bir havada ve organizasyonda gerçekleştirilen yarışmada sporcuların anne ve babaları da masterlar kategorisinde ilk defa yarışmalarına rağmen güzel bir yarışma çıkardılar. 5-7 Yaş grubu Oryantiringe teşvik etkinliğinde Hanzade Morbel’de yarışmaya katılarak hem ilçemizi temsil ederek hem de en küçük yarışmacı olarak yarışmada yer aldı.

 

Oryantiring Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Genç, Gömeç, Karaağaç,Burhaniye Belediye Başkanları ile Kaymakamlarının ve yerel idarecilerinin bulunduğu toplantıda Akhisar’da gerçekleştirilen Milli Takım Gelişim Kampından duyduğu memnuniyeti dile getirerek İlçemizde faaliyet gösteren okullara malzeme desteği yapacağının da müjdesini verdi.


Oryantiring Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Özgür Morbel; “Yarışmaya katılmamızda katkıları olan Akhisar Belediye Başkanlığına, çalıştırıcı ve hakem arkadaşlarıma İl Hakem Kurulu üyelerime, yarışmada ilçemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularıma ve ailelerine teşekkür ediyorum. Okullarda başlayan Oryantiring çalışmalarının ilk meyvelerini almaya başladık” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber