Konyaspor: 0 - Akhisar Belediyespor: 0

TFF 1.Ligi’nde kazananın zirveye uzanacağı, kaybedenin avantaj yitireceği Konya'daki zorlu mücadele gol sesi çıkmadı. Konyaspor ile Akhisar Belediyespor puanları paylaştı.

Konyaspor: 0 - Akhisar Belediyespor: 0

 

TFF 1.Ligi’nde kazananın zirveye uzanacağı, kaybedenin avantaj yitireceği Konya'daki zorlu mücadele gol sesi çıkmadı. Konyaspor ile Akhisar Belediyespor puanları paylaştı.


Konyaspor: 0 – Akhisar Belediyespor: 0 


Stat: Konya Atatürk


Maç Saati: 14.00


Hakemler: Tolga Özkalfa 7, Ali Saygın Ögel 7, Ahmet Şimşek 7,


Konyaspor:  Pawelec 8, Abdullah 6, Erdinç 7, Selim 7, Tolga 5, Mejia 6, Serkan 6, Gökhan 5, Robak 5, Recep 6, Ali Dere 5, (dk. 66 Serbay 5), Ertuğrul 5,


Akhisar Belediyespor: Oğuz 8, Serkan 8, Kürşat 7, Anıl 6, Gökhan 7, Hakan 7, Merter 7, Sertan, Ahmet 7, Mert (dk. 90 Uğur 6), Şehmus 5, (dk.46 Sani 7),


Sarı Kartlar: Dk. 37 Hakan (Akhisar Bld.Spor), Dk. 57 Mejia, Dk. 58 Erdinç (Konyaspor), Dk. 60 Kürşat (Akhisar Bld.Spor), Dk. 71 Serbay Yağız (Konyaspor), Dk. 90 Uğur Demirok (Akhisar Bld.Spor)


Kırmızı Kart:


Goller: 


Maçtan Dakikalar;

Dk. 9: Konyasporlu Robak, Akhisar savunmasından dönen topa uzaktan sert bir şekilde vurdu ancak kötü bir vuruş yaptı. Top auta çıktı.

Dk. 14: Ahmet Cebe’nin sol çaprazdan sert şutu auta çıktı.

Dk. 15: Konyaspor’un tehlikeli gelişen atağında ceza sahasına yapılan ortada Hakan Robak’tan önce davrandı ve tehlikeyi önledi.

Dk. 25: Gökhan Emreciksin’in serbest vuruşunda Emreciksin topu ceza sahasına açtı, topa yükselen Robak’ın kafa şutu auta çıktı.

Dk. 29: Akhisar Belediyespor, serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu Akhisar Belediyespor savunma oyuncusu Kürşat kullandı. Direk kaleye vuran Kürşat’ın şutu az farkla auta çıktı.

Dk. 40: Konyaspor’un atağında Recep sağ çaprazdan ceza sahası önüne kadar geldi ve ortasını açtı. Kalesinden zamanında çıkan Oğuz topu yakalayarak tehlikeyi önledi.

İkinci Yarı

Dk. 47: Anıl’ın ceza sahasına açtığı ortada kaleci Pawalec ile karşı karşıya kalan Cebe bu pozisyonu değerlendiremedi. Kaleci Pawalec son anda topu kornere çeldi.

Dk. 50: Akhisar Belediyespor’un atağında Mert kaleci ile karşı karşıya kaldı. Bu pozisyonda ise Mert Robak engeline takıldı ve atak Konyaspor’un lehine gelişti.

Dk. 62: Ahmet Cebe ceza sahası içerisine kadar girdi. Cebe ceza sahası içerisine doğru pasını attı, ceza sahası dışında bekleyen Sani topa çok sert vurdu. Ancak kaleci Pawalec ayağıyla golü engelledi.

Dk. 63: Akhisar Belediyespor ilk yarıya nazaran ikinci yarıda daha etkili bir oyun sergiledi. Ancak son vuruşlarda etkili olamadı.

Dk. 65: Sani ceza sahası önünde Anıl’a pas verdi. Anıl döndü ve kaleye şutunu çekti, ancak Anıl’ın bu şutu da kaleyi bulmadı.

Dk. 85: 65ci dakikadan itibaren her iki takımda kısa ataklarla gol bulmaya çalıştı. Bu 20 dakikalık süreçte top daha çok orta sahada oynandı.

Dk.90+3: Orta sahadan gelen ara pasında topu alan Sani ceza sahası içine kadar girdi ve kaleciyle karşı karşıya kaldı. Sani topu vurmak yerine Sertan’a pası gönderdi. Sertan gelen topu düzeltti ve vurdu, ancak Pawalec yerden gelen topu uzaklaştırdı. Yine Akhisarsporlu oyuncu Anıl’ın önüne düşen topta Anıl topu ceza sahası içerisine ortaladı. Sertan havadan gelen topa sert bir vole ile kaleye gönderdi. Ancak Pawalec yine sahneye çıktı ve güzel bir kurtarışla Konyaspor kalesinde bir son dakika golünü engelledi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber