Katlım Rekortmeni Turnuva Start Aldı

251 Bin Dev Öğrenci projesi çerçevesinde; Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İÖO bahçesinde yapılan "Akhisar 1. Sokak Basketbol Turnuvası" Saygı d

Katlım Rekortmeni Turnuva Start Aldı

 

251 Bin Dev Öğrenci projesi çerçevesinde; Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İÖO bahçesinde yapılan "Akhisar 1. Sokak Basketbol Turnuvası" Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından ilçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer'in hava atışıyla  başladı.


İlçemizin 25 ayrı okulundan yaklaşık 500 öğrencinin rekor katılım sağladığı turnuvada baş hakemliği uzun yıllar profesyonel basketbol hakemliği yapan Dr. Uğur Halaza tarafından yapıldı. Karşılaşma hakemliklerini de  kurul üyeleri basketbol eğitmeni öğretmenler Fatih Tunç, Süleyman Caner ve Çağatay Özçelik  yaptılar. Organizasyon ise Proje Menajeri Dilara Taşköprü tarafından yerine getirildi.


Saat 17:00 - 20:00 saatleri arasında Küçük erkek ve kızlar ile Yıldız erkekler ve kızların yer aldığı 52  maç yapıldı. Çok çekişmeli maçların oynandığı maçta, katılımcılar yüksek performans gösterdiler. Turnuvaya katılan öğrenciler hem eğlendiler hem de derslerin stresini attılar.


Proje başkanı Akhisar Anadolu Lisesi Müdürü Ceyhun Fidan yaptığı açıklamada elemelerin çarşamba ve perşembe günü devam edeceğini belirtti. Finallerin ise cuma günü kapalı spor salonunda yapılmasının planlandığını belirttiler. 


Koordinatör Av. Taner Baş kazanan ve kaybeden tüm takımlar ile ilk defa oynayacak takımların; kendi aralarında 16.05.2012 tarihinde tekrar maç yapacaklarını, kazananların kazananları ile kaybedenlerin kazananlarının cuma günü finalde karşılaşacaklarını, amaçlarının "Akhisar Belediyespor" basketbol takımının alt yapısına katılacak yeni oyuncular keşfedilmesiyle, basketbol sevgisini yaygınlaştırmak olduğunu belirtti. Futbol takımının başarısından dolayı yönetici ve oyuncuları tebrik ettiklerini; Akhisar Belediye Spor basketbol takımını da bir an önce Beko Basketbol Liginde görmek istediklerini; Headh Coach Zafer Aktaş’ın ve teknik ekibin bunu başaracağına inançlarının tam olduğunu ekledi. Ayrıca katılımcı sayısının yüksekliği ile oyuncuların mücadelesi ve fair play dolu davranışlarının kendilerini çok mutlu ettiğini, tüm spor severleri cuma günü yapılacak olan final maçlarına beklediklerini belirtti. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber