Jübile maçını Göztepe kazandı

Manisa Alaşehir doğumlu 45 yaşında Süper Lig hakemi Yunus Yıldırım Akhisar Belediyespor Göztepe maçı ile hakemliğe bıraktı.

Jübile maçını Göztepe kazandı

 Manisa Alaşehir doğumlu 45 yaşında Süper Lig hakemi Yunus Yıldırım  Akhisar Belediyespor Göztepe maçı ile  hakemliğe  bıraktı.

Beden Eğitimi Öğretmeni olan Yunus Yıldırım için  jübile maçının 10 lira olan biletlerinden elde edilen gelir,  görev yaptığı Saruhanlı Anadolu Lisesine  verilecek.

Çok az seyircinin takip ettiği  müsabaka öncesi  Yunus Yıldıram’a  plaket, çiçek ve çeşitli hediyeler verilirken,  Akhisar Belediyespor  basın sözcüsü  İbrahim Evren Acar’da  plaket ile  arkasında Yunus Yıldırım yazılı Akhisar Belediyespor forması  hediye etti.

Müsabakanın 9. Dakikasında  sahada tek tek tüm futbolcularla vedalaşan  Yunus Yıldırım çim sahayı terk ederken, eşi Hamiyet Yıldırım, Yunus hocaya kırmızı kart gösterdi. 9. Dakikadan sonra orta hakemliği Koray Gençerler devraldı.      

Müsabakanın  36. Dakikasında Emre Aygün’ün ayağından  kazandığı golle Göztepe 1-0 öne geçti. Devre  bu skorla bitti. Akhisar 2. Yarıya golle başladı. 47 dakikada Aykut’un ayağından  beraberliği yakaladı. Göztepe 5 dakika sonra  Robert Maah’a ile tekrar öne geçti. 2-1. 78. Dakikada  Nahir Besara Göztepe’yi iki farkla 3-1 öne geçirdi. Müsabakada bu sonuçla sona erdi. 

Yunus Yıldırım  9. Dakikadan sonra Koray Gençerler’e  düdüğünü bıraktıktan sonra kameraların önünde, “ İlk hakemliğe  başladığım gün gibi heyecanlandım. O  ilk günler gözümün önünden geçti. Hakemlik kariyerimde,  beni her zaman destekleyen  Türkiye Futbol Federasyonları, yönetiminlerine, merkez hakem komitesi üyelerine, özellikle aileme ve çocuklarıma çok teşekkür ederim. Ayrıca  bu maçın organizasyonunu sağlayan, Akhisar Belediyespor ve Göztepe kulüplerine de şükranlarımı sunarım. Hakemliğe başladığım ilk günlerde yaşımız geldiğinde gönlümce hakemliği bırakmaktı. Bunu gerçekleştirdim. Bizden sonra gelecek hakem arkadaşlarında  gönüllerince  hizmet edip, onurlu bir şekilde hakemliklerini bırakacaklarına yürekten inanıyorum.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber