Hamzaoğlu; Sahamızda İlk Galibiyetimizi Aldığımız İçin Çok Mutluyuz

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasının hava muhalefeti nedeniyle ertelenen maçında Akhisar Belediyespor,

Hamzaoğlu; Sahamızda İlk Galibiyetimizi Aldığımız İçin Çok Mutluyuz

Haber Merkezi - Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasının hava muhalefeti nedeniyle ertelenen maçında Akhisar Belediyespor, 90. dakikada Uğur Demirok'un ayağından bulduğu gol ile Medical Park Antalyaspor'u 1-0 yenerek sahasındaki ilk galibiyeti aldı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, sahalarında ilk galibiyeti aldıkları için çok mutlu olduğunu söyledi. Galibiyetten dolayı oyuncularını tebrik eden Hamzaoğlu, "Oyuncularım inandı ve oyunu kabullenmediler, son anda da olsa galip gelmeyi başardılar. İyi bir takımız, iyi oynuyoruz, tek sıkıntımız oyunu sonuca yansıtamamaktı. Bu çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. Sonuna kadar mücadeleden kopmayacağız. Daha iyi olmak için çalışacağız." dedi.

Süper Lig'e yabancı olduklarını dile getiren Hamzaoğlu, bazı sıkıntıların atlatılması için süreye ihtiyaç duyduklarını bildirdi. Kadroyu kurarken kulübe zarar vermemeyi hedeflediklerini belirten Hamzaoğlu ödeyemeyecekleri paraların sözünü vermediklerin söyledi. Hamzaoğlu, "Akhisar Belediyespor bu ligde var olması gereken bir kulüp, bunun çabası içindeyiz. Değerlerimize zarar getirmeden başarıyı yakalamak istiyoruz. Oyuncularımızın hepsi ellerinden geleni yapıyorlar, mağlup da olsak son ana kadar mücadeleyi bırakmıyorlar. Bunu bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Süper lig takımıyız ama stadımız yetersiz. 4-5 bin kişilik taraftarımız her maça Manisa'ya gelerek takımlarını destekliyorlar. Kendi ilçemizde misafir takımları ağırlayamıyoruz. İlçemizde süper lig havası yaşatamıyoruz. Bir an önce iyi stada kavuşmak istiyoruz. Ligin sonuncusuyuz. İlk defa süper lige çıkmış takımız. Büyük takımlarla oynuyor, yeni deneyimler yaşıyoruz. Ligde maçta kaybetsek, düşsek de kazançlı çıkacağız." dedi.

Kadro derinliği odluşturmak için transfer yapacaklarını ifade eden Hamzaoğlu, "Kadromuzu belli bir sayıya getirmek için 3-4 transfer yapmayı planlıyoruz. Daha güçlü olmamız gerekiyor. Kadro derinliğine ve iyi oyunculara ihtiyaç var." şeklinde konuştu. İkinci yarının ilk maçında Eskişehirspor'la oynayacakları maçı da değerlendiren Hamzaoğlu, "Bizim için zor bir maç olacak. Eskişehir ligin iyi takımlarından bir tanesi. Biz iyi mücadele ettiğimiz sürece burada her takıma sıkıntı yaratabilecek güçteyiz." ifadelerini kullandı.

Akhisar Belediyespor'lu oyuncu Emrah Eren, "Maçı sonuna kadar bırakmadık. Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Seri yakalayıp alt sıralardan kurtulmak istiyoruz." diye konuştu.

Maçta golün kendisine nasip olduğunu kaydeden Akhisar Belediyespor'lu Uğur Demirok da takım olarak iyi mücadele ettiklerini, galibiyeti hak ettiklerini vurguladı. Galibiyeti ikinci yarının başlangıcı olarak kabul edeceklerini ifade eden Demirok, "Çok iyi oynuyorduk fakat sonuca yansıtamıyorduk. Asıl gücümüzü gösterip daha iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum." dedi.

ÖZDİLEK: ATANIN KAZANACAĞI MÜSABAKAYA ÇIKTIK

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Özdilek Haberleri'>Özdilek Haberleri'>Mehmet Özdilek de galip geldiklerini için Akhisar Belediyespor'u tebrik etti. Özdilek Haberleri'>Özdilek, "Bizim için beklemediğimiz kayıp oldu. Maç öncesi bu kaybı beklemiyorduk. Kaybedeceğimiz ya da kazanacağımız bir müsabaka değildi. Atanın kazanacağı müsabakaya çıktık. Rakibimiz oynamaktan çok doldur boşalt ile gol bulmaya çalıştı. 90+3'te yediğimiz golden dolayı üzgünüz. Bıraktığımız noktada değiliz, ritmimizi yakalayamadık. Akhisar Belediyespor'u tebrik ediyorum." dedi.

Maçta iyi oynayamadıklarını belirten Medical Park Antalyaspor'un tecrübeli oyuncusu Uğur İnceman da Akhisar Belediyespor'u tebrik ettiklerini, ikinci uyarıya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

Medical Park Antalyaspor'lu oyuncu Koray Arslan da "Bugün çok iyi oynayamadık. Girilen ara açıkçası balansımızı bozdu. Bunu ikinci yarının ilk maçı olarak düşünebiliriz. İlk yarıda ilk maçta mağlup olmuştuk. Daha sonra sonunu iyi getirmiştik. Bu maçta bize ders olsun. Lige daha iyi başlamak istiyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber