Çağlayanspor'un Şampiyonluk Sevinci

İlçemizin çiçeği burnunda Amatör Kulübü Çağlayan Spor 3. Yılında Yönetim Kurulunu daha da güçlendirerek girdi. Çağlayanspor

Çağlayanspor'un Şampiyonluk Sevinci

 

İlçemizin çiçeği burnunda Amatör Kulübü Çağlayan Spor 3. Yılında Yönetim Kurulunu daha da güçlendirerek girdi. Çağlayanspor, ilçe ve köy kulüplerinde daha önce oynamış futbolcuları transfer ederek takımı da ciddi şekilde güçlendirdi ve lige sağlam bir şekilde girdi.


Çağlayanspor ilk hafta Dereköy Spor’u 7-1, ikinci hafta Zeytinliova Birlik Spor’u 6-1, üçüncü hafta Karakurt Spor’u 6-1, dördüncü hafta Güneşli Spor’u 3-1, beşinci hafta Bakır Spor’u 3-1 beşinci hafta da Selçikli Spor’u 4-3 yenerek 1. Yarıyı 18 puanla Lider kapattı.


Çağlayan Spor ligin ikinci yarısında da hızını kesmedi. Derekyspor’u 4-2, Zeytinliova Spor’u 5-1 yenerek grup ikinciliğini garantileyerek bundan sonraki maçlara gençlerle sürdürdü. Bu süreçte Karakurt ve Güneşli Spora yenildi. Ardından Bakır ve Selçikli Spor’u  2-1 lik skorlarla yenerek 30 puanla şampiyon oldu.

Pazar günü Şampiyonluk kupasının ardından mahallede eğlence düzenlendi. Hacıishak Mahallesi 252 sokak Pazar gecesi düzenlenen eğlence görülmeye değerdi. Futbolcular, Yönetim Kurulu üyeleri ve taraftarlar gece geç vakitlere kadar doyasıya eğlendiler.  


Yönetim Kurulu üyeleri; Cavit Çelik, Ahmet Davulcu, Emin Ali Otal, Salih Avşar ve Ekrem Kurt; futbolcular; Serkan Sili,Kadir Solmaz, Mehmet Davulcu, Demir Kırcalı, Emrah ÇümendüR, Necati Kırcalı, Kemal Atam, Bulut Tamir, Tolga Tamir, Cihan Avcı, Erdem Yiğiter, Çağdaş Karabenliler, Alper Davulcu, Raşit Şaşmaz, Ergül Kırcalı, Aygün TAMİR, Selim Sili, Gökhan Çelik, Selçuk Evcim, Murat Bürke, Barış Tamir, ve Sadık Tamir şampiyonluğu mahallenin ortasına kurdukları ışık ve ses düzeniyle gecenin geç vakitlerine kadar eğlendiler.


Yönetim Kurulu üyesi(Başkan Yrd) Ekrem Kurt yaptığı açıklamada : “ Mahallede yoğun genç ve çocuk nüfusu var ve çoğu futbola meyilli. Yaşlısından en küçüğüne kadar sokakta, kahvede, okulda her yerde futbolla yatıp futbolla kalkılıyor. Mahallede el atılması gerekilecek derecede futbolcu potansiyeli mevcut. Bu amaçla 3 yıl önce kurduğumuz Çağlayan Spor Kulübü zor şartlarda, kulüp binası olmadan, kahve köşelerinde yapılan toplantılarla, mahallede o an kimin minibüsü, kamyoneti denk gelirse idmanlara gidilerek yapılan çalışmalarla bu şampiyonluk kazanılmıştır. Bu esnada maçlara gidiş dönüş için kulübümüze araç tahsis etmeleri ve aynı zamanda Kovalık Spor tesisini hem idman için hem de maç sahamız olarak kullanmamıza izin vermelerinden , ayrıca malzeme(forma, top ve ayakkabı ) yardımlarından dolayı Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak’a yönetim kurulu olarak teşekkürü borç biliyoruz. Belediyemizden Mahallemize Kovalık gibi olmasa da en azından idman yapabileceğimiz bir saha  istiyoruz. Çağlayan Spor bunu yetiştireceği futbolcularla ilerleyen yıllarda Akhisar Spor’ a takviyeler yaparak bunu karşılayacaktır. Bundan eminim.


2011-2012 Lig süresince futbolcularımıza hiçbir karşılık menfaat gözetmeden formalarını ıslattıkları için onları tebrik ediyorum. Yönetim kurulu arkadaşlarımı bırakın maçları, idmanları bile aksatmadan vakitlerini ayırdıkları için,  Hocamız Yakup Saygılı‘yı yine hiçbir idman aksatmadan gelip takımın başında bulunduğundan dolayı tebrik ediyorum. 


Çağlayan Spor olarak 1. Amatör maçları başlamadan yapılacak olan Olağan Üstü Kongrede görev alacak yeni yönetime başarılar diliyor, takımımızın da yine 1. Amatör maçlarında başarılı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber