banner234

Belediyespor Güreşçilerinden Büyük Başarı

14-20 Şubat tarihleri arasında Sinop ilinde yapılan Gençler Gruplar Türkiye Şampiyona’sında Akhisar Belediye Spor Güreş takımı bir büyük başarıya daha imza attı.

Belediyespor Güreşçilerinden Büyük Başarı

 

14-20 Şubat tarihleri arasında Sinop ilinde yapılan Gençler Gruplar Türkiye Şampiyona’sında Akhisar Belediye Spor Güreş takımı bir büyük başarıya daha imza attı.

 

10 sporcu ile katıldığı şampiyona da çok değerli 4 madalya kazanan güreş takımı hedef büyüterek gözünü Avrupa’ya dikti.

 

Akhisar Belediyespor Güreş Antrenörleri İsmail Göze ve Yücel Ünsal, çok başarılı bir turnuvayı geride bıraktık. 36 ilden 300’ün üzerinde sporcunun katıldığı bu turnuvaya 10 genç sporcumuzla katıldık ve takım olarak 39 puanlı Kayseri’nin ardından, 38 puanla üçüncü olma başarısı elde ettik. Müsabakalara 8 sikletin ,5’inde katılan takımımız buna rağmen büyük bir başarıya imza atmıştır.

 

Müsabakalara yaşı tutmamasına rağmen doktor raporuyla katılan 66 kg sporcumuz Furkan Bayrak 56 sporcu içerisinde ikinci olarak gelecek için çok büyük bir umut kaynağı oldu” diyen genç antrenörler “diğer madalyalarımızı 55 kg’da Bayram Harun Başaran 37 sporcu arasında üçüncü, 120 kg’da 24 sporcu içerisinde ikinci olan Kemal Kurnaz ve yine aynı kiloda üçüncü olan Tunahan Gündoğan elde etme başarısı gösterdiler. Ayrıca 74 kg’da 45 sporcu arasında Rahmi Cengiz ve 84 kg’da 32 sporcu arasında Halil İbrahim Öztürk 5. olarak takımımıza puan kazandırarak Türkiye Şampiyonası’nda güreşmeye hak kazanan isimler oldular” dedi.

 

Akhisar Belediyespor Güreş antrenörü İsmail Göze “yeni hedefimiz 1-3 Mart’ta Antalya’da yapılacak Türkiye şampiyonası ve uluslar arası turnuvalardır. Bu şampiyonalarda da sporcularımız aynı başarıyı göstereceğine inancımız tam, inşallah oralardan da madalyalar alarak döneceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber