Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi'ye Oskar Ödülü

Basketbol Adamları Derneği (B.A.D.) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanındaki basketbol adamı

Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi'ye Oskar Ödülü

 Basketbol Adamları Derneği (B.A.D.) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanındaki basketbol adamı, duayeni, yazarı, yöneticisi, gazetecisi, hakemi, eski sporcusu tarafından oluşan 100 kişilik büyük jüri tarafından belirlenen 11. Basketbol Oskarları’nı kazananlar belli oldu.

Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy, titiz bir çalışma sonunda 11. Basketbol Oskarlarını kazananları belirlediklerini, açıkladı. 

Avni Erboy, İzmirli üç ilçe belediye başkanına kentlerine basketbol takımları ve spor salonu kazandırmaları, TBF Başkanı Harun Erdenay’ın kısa dönemde basketbol adına başarılı işlere imza atması nedeniyle de yönetim kurulu kararıyla onur ödülü verdiklerini belirterek, Akhisar Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Akhisar Belediyespoor’un eski başkanı Ömer İşçi’ye de yine yönetim kurulu kararıyla basketbol takımı kuruluşundaki unutulmayacak katkısı nedeniyle de jüri özel ödülüne layik bulunduğunu hatırlattı.

Erboy, B.A.D. yönetim kurulu’nun “Türk Sporuna unutulmaz hizmetlerde bulunan eski sporcu ve spor adamlarına da verdikleri Spora Hizmet Ödülü”nü bu yıl da sürdürdüklerini ifade ededrek,11. Basketbol Oskarları ve Spora Hizmet Ödüllerini kazananları şöyle açıkladı: 

Onur Ödülleri: Harun Erdenay (Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı),
Hüseyin Mutlu Akpınar (Karşıyaka Belediye Başkanı), Olgun Atilla (Bornova Belediye Başkanı), Hasan Karabağ (Bayraklı Belediye Başkanı)
Jüri Özel Ödülü: Ömer İşçi (Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı, Akhisar Belediyespor eski başkanı)    
Yılın Erkek Basketbol Takımı: Fenerbahçe ve Pınar Karşıyaka
Yılın Kadın Basketbol Takımı: Galatasaray Odeabank 
Yılın Erkek Basketbolcusu: Ali Muhammet (Fenerbahçe) (Pınar Karşıyaka’daki son sezonu için)
Yılın Kadın Basketbolcusu: Lara Sanders (Abdullah Gül Üniversitesi SK)
Yılın Genç Basketbolcusu: Furkan Korkmaz (Anadolu Efes)
Yılın Basketbol Antrenörü: Ufuk Sarıca (Pınar KSK)
Yılın Basketbol TV Programı: NTV Spor ve TRT Spor
Yılın Basketbol Sponsoru: Doğuş Grubu
Spora katkı ödülleri: Mehmet Erdoğan, Secder Akıncı, Nevzat Güzelırmak, Erkan Velioğlu, Turgay Meto, Şakir Kuruş, Mustafa İduğ, Necmi Temizel.

Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy, ödül töreninin ilerideki bir tarihte yapılacağını da sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber