BASKETBOL TAKIMI DEĞERLENDİRİLDİ

Akhisar Basketbol takımında yapılan içtransferleri İlçe Basketbol Kurulu üyesi Av. Taner Baş Değerlendirdi. Basketbol 2.

BASKETBOL TAKIMI DEĞERLENDİRİLDİ

 

Akhisar Basketbol takımında yapılan içtransferleri  İlçe Basketbol Kurulu üyesi Av. Taner Baş Değerlendirdi.  Basketbol 2. Liginde mücadele eden Akhisar Belediyespor  Basketbol takımımında, iç transferde 4 imza birden atıldı. Kaptan Levent Demirci, Güven Esmer, Mert Eken'den sonra Evren Yenice'de yolda devam kararı verdi.  Daha öncesinde başarılı çalıştırıcı Zafer Aktaş ve tecrübeli Amerikalı oyuncusu Tryone Nelson ve Okan Özpamir ile yola devam kararı alan akhisarspor'da iç transferler de önemli bir yol kat etmiş oldu. Ayrıca alt yapı oyuncusu Ömer Halat ile yeniden sözleşme imzalandığı belirtildi.  


Yapılan  iç transferlerin değerlendirmesini yapan İlçe Basketbol Kurulu üyesi Av. Taner Baş tranferlerin doğru bir karar olduğunu belirtti. Baş, “; Zafer Aktaş ile yola devam kararı %100 doğru bir karar. Zafer hoca önce disiplin sonrasında tatlı sert bir hoşgörü ile takımımızı gayet iyi yönetiyor. Son derece fedakar ve gerçekçi bir bakış açısına sahip. Elindeki bütçeden çıkabilecek en iyi takımı çıkartıp, çıkan takıma da oynayabileceği en iyi oyunu oynatıyor. Basketbol istikrar oyunu. Sıklıkla teknik heyet değişimi doğru olmaz. Akhisar Belediyespor Türkiye liginde oynayan tüm takımları içersinde teknik heyet açısından en istikrarlı takımdır. Bunda kulüp yönetimin ve menajer Erkan Poğaçacı'nın da çok olumlu katkıları var.  

 

Tyrone o kadar kaliteli bir oyuncu ki; üzerine konuşulacak hiç bir şey yok. Her maç hem ribaund hem sayıda çift haneli rakamları görüyor. Her maçta double double yapan bir oyuncuyu renklermize tekrar bağladığımız için çok mutlu olduk. Güven; geçen sene takımımızda sayı yükünü sırtlayarak kendini çok iyi gösterdi. Evren; oynadığı pozisyondan beklenmeyecek kadar bileği yumuşak bir oyuncu. Dış şutlar atacağı setlerin arttırılması halinde çok daha başarılı olacağını düşünüyorum, bir de erken faul probleminden kendini koruyabilirse. Büyük kaptan Levent ve Mert' de takımımızın daha iyi yerlere gelmesi için canla başla oynayan oyuncuları kendilerini tekrar kadromuzda görmek mutluluk verici. Kanaatimce, takımımıza şutu olan bir oyun kurucunun acilen dahil edilmesi gerekiyor. Transfer edilecek iyi bir oyun kurucunun kaptan Levent'le birlikte çok başarılı işler yapacağını düşünüyorum. 

 

Teknik ekip elindeki bütçeye paralel olarak gayet iyi bir takım kuruyor. Ancak Akhisar Belediyesi sponsor olmasa ligde tutunmak mümkün değil. Gerek A Takımı gerekse alt yapı çalışmalarında Akhisar'ımızın önde gelen firmalarının basketbol takımlarımıza destek vermesi gerektiğini inanıyorum. Kentimizde Akhisar Belediyespor ve Gençler Birliği adı altında iki ayrı basketbol kulübü var. Bu kentimiz için çok önemli bir şans. Özellikle alt yapıda çok güzel şeyler oluyor. Yeni projeler var. Çok cüzi rakamlara yapılabilecek alt yapı sponsorluklarıyla; gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kendini uzak tutarak spora yönelmelerinin sağlanması mümkün. 

 

İlçe proje kurulundaki dev öğrenciler bir çok sosyal sorumluluk projesi ortaya koydular, ortaya koymaya da devam ediyorlar. Bu projelerin hayata geçirilmesine dair sponsorluklarda belediye dışındaki diğer kurum, işletme ve kişilere de sosyal sorumluluk düşmektedir. Gençlerimizi spora yönlendirmek için oluşturulan projelere ilişkin olarak sosyal sorumluluk anlayışının bir an önce kentimize hakim olmasını diliyoruz. “ dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber