Başkan Uz Konya'da Gördükleri Muameleyi Kınadı

Konya deplasmanına eş ve çocukları ile gurup halinde takımlarını desteklemeye giden Akhisarspor Taraftarları Derneği yöneticileri Konya’da stad girişinde gördükleri kötü muameleleri kınayarak görevliler hakkında işlem

Başkan Uz Konya'da Gördükleri Muameleyi Kınadı

 

Konya deplasmanına eş ve çocukları ile gurup halinde takımlarını desteklemeye giden Akhisarspor Taraftarları Derneği yöneticileri Konya’da stad girişinde gördükleri kötü muameleleri kınayarak görevliler hakkında işlem yapılmasını istediler. Konu ile ilgili çıklama yapan Akhisarspor Taraftarlar Derneği Başkanı Nihat UZ; “ Konya’da gördüğümüz kötü muamele çocuk ve bayanların futbola olan sevgisini baltalamıştır. Akhisarspor taraftarını hiç kimse küçümseyemez. Haklı olduğumuz yerde hakkımızı arayacağız.” Dedi. Nihat Uz yazılı bir basın açıklaması yaptı.


Basın açıklaması;


Bizler Akhisarspor Taraftarlar Derneği yöneticileri, eşleri ve çocukları olarak toplam elli iki kişi 15.04.2012 günü Konya Atatürk Stadı’nda oynanan Konyaspor- Akhisar Belediyespor TFF 1.Lig maçı için Konya’ya gittik. Ben başkan olarak Akhisar ilçesinde ikinci el araç alım satım işi ile iştigal etmekteyim. Dernek üyesi arkadaşlarımızın hepsi de şehirde işi gücü olan, tüccar ve esnaf arkadaşlardır. Takımımızı yalnız bırakmamak, eş ve çocuklarımızla birlikte Konya’yı gezmek, ziyaret ve futbolda tribünlerde yaşanan kötü tezahürat ve şiddetin sona ermesi amacı ile Akhisar’da oynanan bütün maçlara eş ve çocuklarımızla nasıl katıldıysak aynı şekilde toplam elli iki kişi olarak gurup halinde Mevlana gezisinden sonra polis eskortu eşliğinde Atatürk Stadı’na geldik.


Ancak stadyum misafir seyirci giriş kısmında çocuklarımıza ve eşlerimize, hiçbir stadyumda yapılmayan muamelelere maruz kaldık. Bunu hiçbir stad görevlisine anlatamadık. Eşlerimizin üzeri erkek polis memurları tarafından aranmak istendi, eşlerimiz maça girmeden geri dönmeyi düşündüler. Federasyonun kadın ve çocuklar için ücretsiz seyirci uygulamasına rağmen hepsine bilet aldırdılar. Bütün bu durumları özellikle uygulanan fiziki şiddeti anlatacak gerek sivil gerekse resmi polis bulamadık. Muhataplarımız bizi dinlemediler. Eş ve çocuklarımız uygulanan bu işlemden dolayı bir daha maçlara gitmeme  kararı aldılar.(örneğin;Denizli ve Çaykur Risespor maçları) Yine her türlü hava muhalefetine karşılık yanlarında getirdikleri şemşiyeler girişte polis tarafından alınmasına rağmen, çıkışta iade edilmemiştir.

 

Ekte bulunan fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere daha sonra biz, eş ve çocuklarımızla zorla da olsa tribünde yerlerimizi aldık. Rakip Konyaspor taraftarından büyük ilgi ve sevgi gördük. Bu nedenle onlara ayrıca müteşekkiriz.

 

Bizim sizlerden talebimiz, sporda özellikle futbolda, tribünlerde şiddetin ve kötü tezahüratın önlenmesi için bütün yetkililerin, federasyonun gayret ve çaba gösterdiği bir dönemde kendi gayretimiz ile bir konuda destek olmaya çalışırken, yukarıda bahsettiğimiz kötü muamelelerle karşılaşmamız, bizleri eş ve çocuklarımızı çok üzmüştür. O gün bahsedilen giriş kapısında görevli olanlar tespit edilerek, haklarında gerekli işlemlerin yapılmasını sizlerden arz ediyoruz.


Akhisarspor Taraftarları Derneği Başkanı 

Nihat UZ


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber