Akigolar, Stat İçin Tepki Gösterdi

Balıkesir’de oynana Başakşehir maçının bir gün öncesi Akigoların “Şehir Benim Stat Benim” sloganı ile yapacakları yürüyüş ve basın açıklamasının,

Akigolar, Stat İçin Tepki Gösterdi

 Balıkesir’de oynana Başakşehir  maçının bir gün öncesi Akigoların  “Şehir  Benim Stat Benim” sloganı ile yapacakları yürüyüş ve basın açıklamasının,  ülkede yaşanan olaylar ve şehitler nedeniyle  ertelenmesi üzerine,  taraftarlar  maçta  yaptıkları tezahüratla  Akhisar Arena’nın bitirilmemesini protesto  ettiler.

Akhisar Başakşehir  maçı öncesi ve sonrası 2500 kişiye yakın taraftarlar “ Bize Her yer deplasman” “Stadınım nerede ?” tezahüratları arasında takımlarını 90 dakika desteklediler  ve alkışladılar.  

1970 Akigolar Dernek başkanı, eski futbolculardan Vedat Helvacıoğlu, Akhisar Belediyespor’un  Türkiye hatta balkanlarda ve Avrupa da  Türklerin ağırlıkta yaşadıkları ülkelerde yakından takip ve takdir edildiğini belirterek, “Yurt dışındaki dostlarımız ile yaptığımız görüşmelerde ve ziyaretlerde tek sordukları Akhisar Belediyespor  maçlarını ne zaman Akhisar’da  oynayacak diye soruyorlar. Belediyemiz tarafından yaptırılan Akhisar Arena stadının temel atma töreninden yıllar geçti. Yarısı yapıldı. Öğrendiğimiz kadarı ile Müteahhit firma ile sözleşme fesih edilmiş. Tek isteğimiz çok ivedi olarak çözüm bulunması ve en geç gelecek sezon maçlarımızı tribünleri doldurarak  Akhisar’da  izlemek istiyoruz. Yaşan gelişmeleri, gecikmeleri taraftarlarımıza izah etmekte zorlanıyoruz. Belediyemizin ve kulübümüzün suçlu olduğunu düşünmüyoruz. 4. Sezonumuzu geçirdiğimiz Süper ligde  Akhisar olarak altın yılımızı yaşıyoruz. Başkanımızı, yönetim kurulumuzu, teknik direktörümüz ve ekibini, futbolcularımızı candan kutluyoruz.  Tek eksiğimiz stadımız.  Akhisar Arena’da maçları oynadığımız zaman  sadece futbolseverler, taraftarlar değil  Akhisar’ımıza  ve halkımıza çok şey kazandıracak ve büyük moral dopingi olacaktır.” Dedi.  
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
akigo
akigo - 6 yıl Önce

hiç konuşmaya tepki göstermeye hakları yok.imza kampanyası düzenlendiğinde karşı açıklama yaptılar.unutmadık o günleri.güne göre hareket etmesinler.başka beklentileri varsa onu bilmem.yazık oldu.akhisar koskoca dört sezon kaybetti.daha ne kadar bu şekilde gider bilinmez.ama bu arkadaşlar boşuna bağırmasınlar kredisi yok esnaf gözünde.

Reprep
Reprep - 6 yıl Önce

Ooooo çakma taraftarlar derneğinden Başkan Nihat Uz'un yalakaları yorum yapmış.

ÖZ AKHİSAR
ÖZ AKHİSAR - 6 yıl Önce

10 bin kişiden imza toplanırken neredeydi bu arkadaşlar.manisa da oynamak istiyoruz diye basın toplantısı yaptıklarını unutmasınlar.spor severleri birlik olmaya çağrıldığı , akhisar esnafının mağdur edildiğinin anlatılmaya çalışıldığı dönemler de yaptıklarınızı bu halk unutmayacak.şimdi stad diyorsunuz asıl suçlu sizlersiniz.

Erdem
Erdem - 6 yıl Önce

reprep ne oldu canın neye sıkıldı.yalanmı söylemiş yorumcular.o zaman hayır dediğinize şimdi ne olduda ne değiştide stad nerde diye bağırıyorsunuz yürüyüş düzenliyorsunuz.o zaman sustunuz şimdi niye ortaya çıkıyorsunuz.bu stat yetişmeyecek cümle alem biliyor zaten mahkemeye düşmüş olay.neyin derdindesiniz.niye şimdi.

Taraftar
Taraftar - 6 yıl Önce

Arkadaslar neyin derdindesiniz... sanki sizler bu stadin olmasiniz istemiyorsunuz. Birakin onu bunu elestirmeyide birlik olunsun.. sen soyle dedin. Ben boyle dedim. Sen oyle yaptin o yapmadi... zaman birlik olma zamani takim ilk 4 e oynuyor sizler 4 sene onceki olaylari konusuyorsunuz... simdi birlik olmayacaksiniz stad icinde.. takim dustukten sonrami birlik olacaksiniz... yazik cok yazik... iste bu yuzden bu memleket bolmeye calisiyorlar biz spor adina bile birlik saglayamiyoruz... yapmayin sehrinize sahip cikin artik...

Reprep
Reprep - 6 yıl Önce

Öz Akhisar o imza kampanyası eski statta oynamak içindi.karşı gelinen olay yenisi ve daha kapasitelisi yapılacakken niye eskisi isteniyordu.Eğer o gün yeni stat imzası olsaydı o imza 30000 di.senin tadilat yapacağın stat olacaktı 5000 ve belkide yenisine kalkışılmayıp bu takımı kendi stadında 5000 kişiye oynatıp halkımız bilet kalmadığı için maç izleyemiyecekti.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber