Akhisarspor'a Özel Yüksel ve Denizbank'tan Süper Lig Dopingi

Bank Asya 1. Liginde son haftasında Çaykur Rize maçının hazırlıklarına son sürat devam eden Akhisar Belediyespor’a Özel Yüksel Lisesi ve Deniz Bank Akhisar Şubesi moral ziyareti gerçekleştirdi.

Akhisarspor'a Özel Yüksel ve Denizbank'tan Süper Lig Dopingi

 

Bank Asya 1. Liginde son haftasında Çaykur Rize maçının hazırlıklarına son sürat devam eden Akhisar Belediyespor’a Özel Yüksel Lisesi ve Deniz Bank Akhisar Şubesi moral ziyareti gerçekleştirdi. 


Özel Yüksel Lisesi öğrencileri bugün Şehmus’un, Pazar günüde Hakan ve Gökhan’ın doğum günleri olması sebebiyle pasta keserek doğum günlerini antrenman öncesi kutladılar. Şehmus, Gökhan ve Hakan Özel Yüksel Lisesi öğrencilerine doğum günlerini unutmadıkları ve geldikleri için teşekkür ettiler. 


Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi’nin de katıldığı antrenman öncesi Deniz Bank Akhisar Şubesi müdürü Ahmet Karaman ve Bireysel Bankacılık Yetkilileri Melek Özkan, Zahide Aktoprak, Tarım Bankacılığı Temsilcisi Mert Öngün futbolculara baklava ikram ederek, Pazar günü deplasmanda oynanacak Çaykur Rize maçı için başarı dileklerinde bulundular. 


Akhisarspor’u Süper Lig’e Taşıyacağız”

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu; "İnşallah orada güzel bir maç ortaya koyacaklar. Ben daha önce de söyledim, bu maç her şeyin sonu değil. Burada Allah göstermesin kötü sonuç alan takımın yine bir şansı devam edecek. Dolayısıyla bu hem onlar hem de bizim için bir yıkım olmayacak ama buraya kadar getirdiğimiz mücadeleyi de inşallah ilk iki içerisinde tamamlayarak bitirmek istiyoruz. Bunun için hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah fair play çerçevesinde finale yakışır güzel bir maç olur." dedi.


İstatistiklerin Akhisar'ın dışarıda oynadığı maçlarda başarılı olduğunu gösterdiğini belirten Hamzaoğlu ama istatistiklerin hep geçmişten bahsettiğini ve dolayısıyla gelecekte sadece olabileceklerle ilgili doneler verdiğini söyledi. Bu yüzden 'yüzde 100 böyle olacak' diye bir şey olmadığını aktaran Hamzaoğlu, "O zaman oynamadan maçı bize versinler, yani böyle bir şey yok. Rizespor bu maçta kendi sahasında iyi oynamak ve iyi bir sonuçla ayrılmak isteyecek ki zaten galibiyet almak zorundalar. Bu kendi taraftarı önünde şampiyonluk maçı ve çok farklı bir maç olacak. Baktığınızda 1 puan bizim için avantaj ama deplasmanda oyuyoruz, rakibimiz ise kendi sahasında ve seyircisi önünde oynuyor. Ligin son maçı, şampiyonluk maçı, bunlar da bizim dezavantajlarımız ama bu artıları ve eksikleri bir kefeye koyup düşüneceğiz. Buradan bizim lehimize çıkacak sonucu nasıl alabiliriz, bunun hesaplarını yapacağız. İnşallah dediğim gibi biz yine kendi oyunumuzu oynayıp orada finale yakışır bir maç ortaya koyacağız. Sonuçta belki bütün Türkiye'nin gözü orada olacak. Herkesin seyrettiği bir maçta güzel şeyler ortaya koymaya çalışacağız. İnşallah bunda da başarılı oluruz." diye konuştu.


Bunun bambaşka bir maç olacağını dile getiren Hamza Hamzaoğlu şöyle devam etti: "Ligdeki diğer maçlarla kıyaslanmaz, çünkü bu maçın önemli bir özelliği var. Bu maçta istediği sonucu alan takım Süper Lig'e çıkacak, yani bu maç çok farklı bir olacak. Play off'a kalırsak en az diğer takımlar kadar bizim de Süper Lig'e çıkma şansımız var. Biz iyi bir takımız, iyi bir kadroya sahibiz. Bu arkadaşlarımız bizi buraya kadar getirdi. Akhisar Belediyespor, bu sezon başarılıdır. Bundan sonra alınacak sonuçlar da başarılı olduğumuz olgusu değişmeyecek. En azından bana göre değişmeyecek. Ben futbolcularımın hepsini şimdiden kutluyorum. İnşallah bu ligin, bu mücadelenin sonunu şampiyonlukla taçlandırırız. Amacımız Akhisar'ı Süper Lig'e taşımak ama bu maçta olur, olmaz. Olmazsa play off'ta yine şansımız var, oradan da çıkabiliriz. Her şeyin hayırlısı olsun. Rizespor'a da başarılar diliyorum."


Akhisar Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksek ise çok uzun bir maratondan geldiklerini ve kendi açısından bugünleri göreceğini beklemediğini söyledi. Eryüksel, "Öyle bir fırsat bulduk, kafamızı kaldırdık, geldik son maça. Lig, iki takım arasında oynanacak maça kilitlendi. Süper Lig'e çıkan birinci takım belli. İkinci takım da hafta sonu oynanacak Rize-Akhisar maçında belli olacak hayırlısıyla. Biz ikinciyiz, rakibimiz Rizespor ise üçüncü. Düşünün, dördüncü takımın ilk ikiden gitme şansı yok. İlginç bir maç oldu. Belki böyle olması Türkiye'nin, futbol kamuoyunun dikkatini çekmesi açısından, kendi memleketimiz adına belki daha hayırlı oldu. Bir oyuncumuz kart cezalısı, bir de kaptanımız sakat. Onları da biz eksikten saymıyoruz. İnşallah oraya gidip puanla dönüp bu işi bitirmek istiyoruz. Niyetimiz budur, bırakmaya da niyetimiz yok inşallah. Rizespor'un korkulacak bir rakip olmadığını biliyoruz. Deplasman korkusu bizde zaten yok. 16 galibiyetimizin 10'unu deplasmanda aldık. O anlamda takımımız kendine güveniyor. Rakiplerimize göre bir deplasman fobimiz yok, çok şükür Allah'a. Onu da orada değerlendireceğiz. Rize de futbol kültürü açısından çok olgun bir camia. İnşallah çok temiz bir maç olacağını umuyorum. İyi de bir hakem olursa inşallah oradan mutlu olarak çıkıp gelen biz olmak istiyoruz." dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber