Akhisarspor Sözcüsü Acar; 'Kartal'ın Açıklamaları Asılsızdır'

Geçtiğimiz Pazar günü Akhisar Belediyespor-Kartalspor karşılaşmasından sonra Kartalspor yönetiminden gelen iddialara

Akhisarspor Sözcüsü Acar; 'Kartal'ın Açıklamaları Asılsızdır'

 

Geçtiğimiz Pazar günü Akhisar Belediyespor-Kartalspor karşılaşmasından sonra Kartalspor yönetiminden gelen iddialara Akhisar Belediyespor cephesinden yanıt gecikmedi. Kendilerine maç boyunca ve maç bitiminde kötü davranıldığını iddia eden Kartalspor yönetimine yanıt Akhisar Belediyespor Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar’dan geldi.  


Akhisar Belediyespor Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, Kartalspor yönetiminden “Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz.” başlığı altında yapılan açıklamanın her paragrafını açıklamalarıyla çürüttü. Acar açıklamalara şu şekilde yanıt verdi:


“Akhisar karşılaşmasının başından sonuna kadar futbolcu ve teknik ekibimize küfür eden Akhisar taraftarları aynı zamanda aralarında bayanlarında bulunduğu futbolcu ailelerinin ve birkaç taraftarımızın bulunduğu tribünlere karşı yapmış oldukları küfürlü tezahüratlar karşılaşma boyunca yedek kulübümüze doğru devam etmiştir.” açıklamasına yanıt veren Akhisar Belediyespor Basın Sözcüsü Acar, “Kartalspor taraftarı taraftarımıza karşı atkı açarak taraftarımızı tahrik etmiştir. Bu nedenle kendilerine yapılan tezahüratlar da tribün liderleri tarafından ve yönetim tarafından susturulmuştur.”


Akhisar Belediyespor Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, “Yedek kulübümüze patlayıcı maddelerin atıldığı ve buna karşı hiçbir yaptırım uygulanmadığı gibi Akhisarlı yetkililerin yedek kulübesinden çıkmayın diyerek teknik ekibimizi oyuna müdahalesi engellenmiştir.” açıklaması ile ilgili olarak ise, “Yedek kulübesinde bulunan Yardımcı Antrenör Rafet Onur, karşılaşma esnasında yönetimimize ve taraftarımıza hareket ve söylemlerde bulunmuş bu nedenle de taraftarımızı kışkırtmıştır. Kendisine 1 adet çatlayan top atılmış.  Çatlayan top kimseye hiçbir şekilde zarar vermemiştir.” dedi.


“Karşılaşmanın sona ermesiyle birlikle futbolcu ve teknik ekibimize yabancı maddelerin atılması ve soyunma odası koridorlarında saldırılar devam etmiştir.

 

Futbolcuların yanı sıra özellikle Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Başkan Yardımcısı Latif Çakmak'ın saldırısı polis ekiplerinin olaya seyirci kalmasıyla şiddetini arttırmış ağza alınmayacak küfürlerle devam etmiştir.” açıklamasının ise tamamen “Çamur at, izi kalsın” anlayışı içinde söylendiğini dile getiren İbrahim Evren Acar, “Kartalspor futbolcu ve teknik ekibine kesinlikle soyunma odasında saldırı yapılmamıştır. Açıklamada söylendiği gibi Akhisar Belediyespor Başkanlarımızdan Latif Çakmak, Kartalspor’dan herhangi birine kesinlikle küfür etmemiştir. Ayrıca Emniyet güçleri fotoğrafta görüldüğü olayı yatıştırmak için ellerinden geleni yapmışlardır. Kartalspor’un yaptıkları bu açıklama tamamen asılsızdır. Çünkü yine o esnada Federasyon Temsilcisi de olaylara şahit olmuştur.

 

Federasyon Temsilcileri tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk nedenlerimiz açıkça belirtilmiştir. Bu sevk kararları Kartalspor yönetimi tarafından yapılan açıklamanın ne derece doğru olduğunu kanıtlamaktadır.” dedi. 

 

“Tansiyonun seyirci kısmında iyice artacağı aşikârken çevre emniyetinin sağlanmaması ve bunun sonucunda stattan ayrılan Kartalspor Kulüp otobüsünün taşlanarak camlarının kırılması kaçınılmaz olmuştur.” açıklamasına da yanıt veren İbrahim Evren Acar,  “Yine disiplin kuruluna gönderilen sevk kararlarından anlayacağımız gibi Kartalspor otobüsüne taraftarımız tarafından saldırı yapılmamıştır. Bu saldırı muhtemelen Akhisar dışında gerçekleşmiştir.” dedi.

 

Akhisar Belediyespor Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar son olarak ise, “Akhisar taraftarı saha içerisine yabancı madde atmıştır. Ancak Kartalspor yönetimine 4 Aralık tarihinde Kartalspor- Akhisar Belediyespor maçını hatırlatmak istiyorum.  Kendileri o maç sonrasında yine bu saha olayları nedeniyle PFDK tarafından 3000 TL para cezasına çarptırılmışlardır.”  dedi. 

 

Akhisar Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, Akhisar Belediyespor’un Futbol Disiplin Kuruluna sevk nedenlerini basın mensupları ile paylaştı.

 

İşte Sevk Nedenleri:

 

 1-  Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcisi Raporunun “1-B” Bölümü’nde yer alan sahaya yabancı madde atılması suretiyle saha olayları,

 

 2- Üst klasman temsilcisi raporunun “1-C” bölümünde 401 ve 408 kodlarıyla yer alan tribüne kapasite üstünde seyirci alınması ve tribün merdiven boşluklarının boş bırakılmaması suretiyle talimatlara aykırı hareket,

 

 3- Üst klasman temsilcisi raporunun “1-C” bölümünde 402 koduyla yer alan müsabakaya biletsiz seyirci alınması suretiyle talimatlara aykırı hareket,

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber