Akhisarspor, Hazırlık Maçı Yapacak

Süper Lig’de mücadele veren Ege temsilcisi Teleset Mobilya Akhisarspor, 4 günlük iznin ardından çalışmalarını Yılmaz Atabarut Tesislerinde sürdürdü.

Akhisarspor, Hazırlık Maçı Yapacak

Süper Lig’de mücadele veren Ege temsilcisi Teleset Mobilya Akhisarspor, 4 günlük iznin ardından çalışmalarını Yılmaz Atabarut Tesislerinde sürdürdü. Sabah saat 11.00’de başlayan yeşil-siyahlıların Teknik Direktör Okan Buruk önderliğindeki idmana özel izinli olan Serginho, hafif ağrıları bulunan Olcan Adın ile Ümit Milli takımında bulunan Alperen Babacan katılmadı.

Sabah idmanında topsuz egzersiz hareketleri yapan Teleset Mobilya Akhisarspor öğleden sonra saat 16.00’da ikinci idmanı yaparken Pazar günü saat 15.00’de TFF 1.Lig ekiplerinden Balıkesirspor ile Balıkesir Stadyumunda bir hazırlık yapacağı bildirildi.

İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Okan Buruk 7 maçta toplanan 13 puan ve ligdeki sıralamadan oldukça memnun olduğunu ifade ederek, “daha ligin çok başı, 7 haftalık periyot hem bizim hem diğer takımların belki tam olarak hazır olmadığı ve hazır olma yolunda ilerlediği bir dönemdeyiz. Bu dönem içerisinde bu puanları toplamak sezon başında kendimize bazı hedefler çizmiştik, bu hedeflerin en başında tabiki önce rahat bir ortamda bulunmaktı. Üst sıralara tutunmak, üst gruba tutunabilmek alttaki gruba yaklaşmamak vardı. Bunu şuanda iyi bir şekilde yaptık, zorlu bir periyoda giriyoruz. Açıkçası Fenerbahçe maçı öncesi bu maçın çok önemli olduğunu özellikle oyuncularımızla paylaşmıştık. Çünkü çok zor bir döneme giriyoruz, Trabzon deplasmanı daha sonra yine hem kendi sahamızda hem de deplasmana gideceğimiz maçlar. Yani baktığımızda 10 maçımız var ve 6’sı deplasmanda” dedi.

Deplasmanda yapılan 3 maçta sadece 1 puan çıkardıklarını ancak bu puanın daha da üstünde olacak bir oyun sergilediklerini fade eden Buruk, “Deplasman tablomuza baktığımızda aslında 1 puanımız var ama belki 9 puanla da bitirebilirdik. Ama burada tabiki hem skor üretemedik, topu içeri atamadık çok gol pozisyonuna girdik hak ettiğimiz maçlar vardı ama gerçek olan da gol yedik yani özellikle Bursa ve Antalya maçları. Bursa ve Konya maçlarında ise oyuna hakimken iyi oynarken yediğimiz goller biraz oyun olarak bizi geriye itti ve rakiplerimizi ileriye itti. Bunlarda puan kayıplarına yol açtı, dediğim gibi şuanda 13 puandayız ancak daha yüksek puanlarda olabilirdik. Ama istediğimiz gibi olmadı deplasman maçları. Ama dediğim gibi önemli olan burada oynadığınız oyun, pozisyona girebilme ve rakibe pozisyon vermeme. Belki son maçtaki Fenerbahçe karşılaşması oyun savunma anlamında çok doğruydu. Rakibimize pozisyon vermeden maçı bitirdik, tabiki bunu geliştirip topun özellikle bizeyken ne kadar iyi şeyler yapabiliriz bunu biraz daha geliştirip üstüne koyarak gitmek istiyoruz. Son maça da baktığımda top bizdeyken önceki maçların da daha gerisinde kaldık yani pozisyon üretmekte topa sahip olmakta, pas sayısında önceki maçların daha gerisinde kaldık” dedi.

(BG-ED)
 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber