Akhisarlı Taekwondocu dünya 2.'si oldu

Temmuz ayı içinde Samsun’da  yapılan “İşitme Engelliler Taekwondo  Pooms Dünya Şampiyonası” n da  Akhisar Akarsu Spor kulübü sporcusu olan İbrahim Atamer Dünya 2. Oldu.

Akhisarlı Taekwondocu dünya 2.'si oldu

Belediye başkanı Salih Hızlı, kulüp başkanı Emin Akarsu ile İbrahim Atamer’i tebrik edip çeşitli hediyeler verdi.
 
Hem kulüp başkanı, hem de Taekwondo antrenörü olan  Emin Akarsu, “Başkanımız bizi kabul ettiği için teşekkür ederiz. 25 yaşındaki İbrahim  Atamer  kulübümüzde 5 yıldır spor yapıyor. İşitme engelli olmasına rağmen büyük mesafe kaydetti. Samsun’da yapılan  Yaş kategorisi olarak belirlenen 25-35 yaş arası müsabakalarda  Dünya 2. Oldu. Kulübümüzde bir de kollarlı olmayan  17 yaşında Eray  Arıcan adında  bir sporcumuz daha var.  İbrahim’le beraber  gelecek yıl yapılacak şampiyonlara ve olimpiyatlara katılmaları için girişimlerimizi yaptık. Azimli ve disiplin içinde çalışmanın, engelli olmalarına rağmen  semerelerini gördükçe onlarla beraber bizlerde mutlu oluyoruz.” Dedi.
 
Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan’ın  da bulunduğu  kabulde, başkan Hızlı, “Bizlere büyük örnek oluyorlar. Diğer sporculara nazaran, İbrahim kardeşimizin gösterdiği başarı ayrı bir anlam taşıyor. Onlara yaşama zevki veren, spor yapmalarına destek veren  Akarsu Spor kulübüne de ayrıca tebrik ediyorum.” Dedi. Başkan Hızlı, Teknik Direktör Arslan, Akarsu Kulüp başkanı emin Akarsu ve Dünya 2. Olan İbrahim sohbet edip hatıra resmi çektirdiler. Başkan Hızlı,  kulüp başkanı ve başarılı sporcuya armağanlar verdi. (HA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber