Akhisarlı Oryantiringciler Hatay'da 4x4 Yaptı

Akhisar’ın yeni Oryantiring Kulübü Zeynep Gülin Öngör Gençlik ve Spor Kulübü, Hatay’da 26-27 Aralık 2015 tarihlerinde

Akhisarlı Oryantiringciler Hatay'da 4x4 Yaptı

 Akhisar’ın yeni Oryantiring Kulübü Zeynep Gülin Öngör Gençlik ve Spor Kulübü, Hatay’da 26-27 Aralık 2015 tarihlerinde  ,1150 Sporcu ve 77 kulüp iştirak ettiği . Oryantiring Türkiye Şampiyonası 2.Kademe Yarışmalarına 18 sporcu ile katıldı, Kafile Başkanlığını Muammer İnan ve Antrenörlüğünü Özgür Morbel’in yaptığı ekip  4 kupa kazanarak  yine harikalar yarattı.

Yarışma hakkında bilgi veren Antrenör Özgür Morbel ; Sporcularımız 1.gün  Hatay’ın Hassa İlçesinde, ilk defa eski bir volkanik bölge üzerinde , kayaç bir arazide yapısında  yapılan yarışmada  K-16 Fatma Nur Ergin ve E-16 Doğukan Aldemir ile 2 gümüş madalya ;.2.gün Medeniyetlerin buluştuğu Hatay il merkezinde koşulan şehir yarışında da K-18 de İlknur Beydili ile 1 Altın madalya etmiştir.

Ayrıca  takımlar bazında İlknur Beydili, Buse Faydalı, Fatma Eriş, Meryem Çağan, Sevgi Baki’den oluşan 18 Yaş Kızlarda Türkiye 1.liği 
Oğuzhan Şimşek, Ali Raşit Erdem, Yunus Emre Yılmaz, Baki Burak Mutlu’den oluşan 18 Yaş Erkeklerde Türkiye 3.lüğü 
 Fatma Nur Ergin, Selin Esmeray, Nur Banu Aydemir, Vesile Ceyhan, Muazzez Onuk’den oluşan 16 Yaş Kızlarda Türkiye 2.liği
 Doğukan Aldemir, Emircan Cura, Murat Çam, Murat Yılmaz’den oluşan 16 Yaş Erkeklerde Türkiye 2.liği Kupalarını kazanarak Akhisar’ı ve Manisa’yı başarıyla temsil etti.

Kafile Başkanı Muammer İnan; Akhisar Zeynep Gülin Öngör Gençlik ve Spor Kulübünün  sporcu nüvesini. Zeynep Gülin Öngör M.T.A.L ve Cumhuriyet M.T.A.L öğrencilerinden oluşan bir Lise kulübüdür.Mütevazi imkanlar ile iştirak ettiğimiz yarışmalardan böylesine güzel sonuçlar ile dönmemiz bizleri mutlu etmektedir. Bizden desteğini esirgemeyen  Zeynep Gülin Öngör Gençlik ve Spor Kulübü Başkanımız Nazan Bahar’a teşekkür ediyoruz dedi.

Sporcular okullarında düzenlenen törende kupa ve madalyalarını Akhisar Gençlik Hiz.Spor İlçe Müdürü H.Hüseyin Oktay ın elinden aldılar.
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber