Akhisar'da Maçın Ardından Neler Konuşuldu?

Akhisar Belediyespor TFF 1Ligin 29. Haftasında kendi evinde ağırladığı İzmir’in köklü takımlarından olan Bucaspor’a 1-0 yenilerek bu sezon kendi sahasında ilk kez yenilgiyi tatmış oldu.

Akhisar'da Maçın Ardından Neler Konuşuldu?

 

Akhisar Belediyespor TFF 1Ligin 29. Haftasında kendi evinde ağırladığı İzmir’in köklü takımlarından olan Bucaspor’a 1-0 yenilerek bu sezon kendi sahasında ilk kez yenilgiyi tatmış oldu.


Olaylı bir şekilde geçen maçın ardından yapılan açıklamalarda her iki takımın Teknik Direktörleri  maçı değerlendirdi.


İlk konuşmayı Bucaspor Teknik Direkötörü Sait Karafırtınalar yaptı. Karafırtınlar konuşmasında şunları dile getirdi. “Akhisar daha önce kendi sahasında hiç mağlup olmamış bir takımdı. Herkese inanılmaz bir mücadele örneği göstererek kazandık, oyuncularımızı kutluyorum. Akhisar’a gelmeden önce bir hafta boyunca takım ile çok iyi bir çalışma yaptık. Takım arkadaşlarım bu sıcak havada çok iyi mücadele ettiler. Karşı takım hem maliyet açısından hemde yaş ortalaması olarak çok daha kaliteli bir takım ve beklentileri üst düzey bir takımdı.


Oyuncularım burada gösterdiği performansı daha önce Elazığ ve Karşıyaka gibi bir çok takıma gösterdi. Bugün yine iyi bir mücadele ederek herkese nasıl bir takım olduğumuzu gösterdik. Şimdi millet başka şeyler arıyor altında, aramasınlar. Bizim takımımızın yaş ortalaması 21 ile 21 buçuk arasında değişiyor ve inanılmaz işler yapıyorlar. Bu çocuklar bugüne kadar olduğu gibi bugün de bir ilki başararak Akhisar’ı ilk kez sahasında mağlup etmiştir.”

Akhisar Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise açıklamasında net konuştu. “ Bugün Bucaspor bizi kendi evimizde yenerek bu ligde her an her şeyin olabileceğinin bir örneğini gösterdi.


Üstelik Bucaspor ne düşme potasında nede Play-off umudu taşıyor. Buna rağmen kazanmasını bildi. Başarılarından ötürü bütün takımı kutluyorum. Biz takım olarak bu gün yapmak istediğimiz işleri sahaya yansıtamadık. Pozisyon bulmakta bile çok zorlandık. Tabi biz bir takımızı elbette bu maçta hatalardan dolayı kayıp edildi. Bizim maçın başında kadro seçiminde ve saha seçiminde yaptığımız stratejik hatalar belki bugün maçın böyle gitmesine sebep oldu. Dolayısıyla bu mağlubiyetin esas sorumlusu benim. Oyuncularım ellerinden geleni yaptılar ama bugün, üzüldüğüm şey çok fazla rakiple ve hakemle diyaloga girdik. Tabiki bunlar sadece bizden kaynaklanan olaylar değil ama olmaması gerekiyor. Ne olursa olsun tüm olumsuzluklara rağmen bu kadar fazla saha içerisinde diyalog yaşamamız gerekiyor. Şuanda kaybettiğimiz 3 puan var, yalnız bu da her şey değildir. Yine 5 maçımız var, herkes hem yenebilir hem yenilebilir. Önemli olan ligin son haftasından sonra biz nerdeyiz ona bakacağız. İnşallah düşündüğümüz yerlerde oluruz, olmasak da zaten biliyorsunuz hedefimiz en iyisini ortaya koymaktı. Bulunduğumuz yerde ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmaya çalışacağız. Şu anda ligte 4 takım play-of mücadelesi veriyor ve buda lige ayrı bir heyecan katıyor” Diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Yavuz
Selim Yavuz - 2 yıl Önce

"hayat çok zor" sorunsalinin kökeninde yatanı çok güzel özetlemişsiniz. Kaleminize, yüreğinize sağlık.

Nalan Boztaş
Nalan Boztaş - 2 yıl Önce

Hayata dair güzel bir yorum. Tebrikler. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz Esin Hanım.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber