Akhisar'a süper market gibi pazar

Akhisar Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Cuma Pazar yerinde satıcılar yerlerini aldı. Hürriyet Mahallesine hitap eden Cuma

Akhisar'a süper market gibi pazar

Akhisarpress.com

 

Akhisar Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Cuma Pazar yerinde satıcılar yerlerini aldı. Hürriyet Mahallesine hitap eden Cuma Pazarının Akhisarlılara hayırlı olmasını dileyen Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı semt pazarını sokaklardan çıkararak modern bir yüze kavuştuğu belirtti.


Öte yandan modern pazar yerinde market arabaları da kullanıma başlandı. Akhisar Belediyesi tarafından oluşturulan Pazar yeri girişindeki bölümde market arabalarını alan vatandaşlar yük taşıma işi bittikten sonra market arabalarını yerine teslim ediyor. 


Kapalı Pazaryerlerinin çok geniş çerçevede düşünülmüş örnek semt pazarları olduğunu söyleyen Başkan Hızlı “Cuma günleri halkın hizmetine açılan bu alanımız otopark yeri, sportif faaliyetler, kültürel ve sanatsal etkinlikler için de kullanılabilecektir.


Kapalı pazar yerimiz bölge insanının yağmur, çamur, toz gibi sıkıntılı ortamda alışverişlerine son vererek, rahat ve sağlıklı koşullarda alış veriş imkanı sağlayacak. Kentimizin en büyük bölgesi Hürriyet mahallemizde büyük ihtiyaç olarak gördüğümüz kapalı pazaryerini tamamlayarak bölge insanına verdiğimiz sözü yerine getirmiş olduk” dedi.


Cuma pazarı esnafı ise yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya teşekkür ederek özellikle market arabaları sayesinde vatandaşların yükleri kolaylıkla taşıdığını ve bununla birlikte pazarda uzun süre kalarak bunun da cirolarına yansıdığını kaydetti. Market el arabalarının ilk kez Akhisar’da uygulanmaya başladığı bildirilirken, pazarcı esnaf bu projeyi düşünüp hayata geçiren Akhisar Belediyesi yetkililerine de teşekkür etti.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber