Akhisar Arena'nın Temeli Perşembe Günü Atılıyor

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ihalesi yapılan Akhisar Arena stadının, ihaleyi ilk kazanan

Akhisar Arena'nın Temeli Perşembe Günü Atılıyor

Akhisarpress.com - Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ihalesi yapılan Akhisar Arena stadının, ihaleyi ilk kazanan firmanın 2 kez Kamu İhale Kurumuna (KİK) baş vurması ve daha sonra inşaatı yapmaktan vazgeçmesi, önemli bir zaman gecikmesi sonrası Akhisar Arena Stadının temeli 6 Mart Perşembe günü Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı atılıyor.

Akhisar Arena Stadının ilk ihalesini kazanan CASER İNŞAAT VE TİCARET A.Ş. 26.890.000,00 TL. yaparım diye fiyat vermesinden sonra 2 kez KİK’e gitmesi ve daha sonra teminatını yakarak, yapamayacağını bildirmesinden sonra, 29.980.000 TL ile inşaat Hayranoğulları İnşaat Taahhüt Tic.LTD.ŞTİ. ne verildi. Firma ile sözleşme 2 Eylül 2013 günü yapıldı. İşe başlama tarihi olarak 11.Eylül 2013 günü belirlendi. Bitiş tarihi’de 500 gün olarak 23 Ocak 2015 açıklandı. İnşaatın kontrolünün Akhisar Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünün yapacağı Akhisar Arena stadının, firma ile yapılan görüşmeler sonunda 400 günde bitirilmesinin planlandığını belediye başkanı Salih Hızlı açıkladı.

İhalenin yapıldığı tarihte keşif bedelinin 36.237.732,42 TL olarak açıklanan, 13 bin kişilik olarak projelendirilen Akhisar Arena stadının yanında 2000 kişilik bir spor salonu da bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber