4. Oryantiring (Hedef Bulma) Yarışması Yapıldı

553. Çağlak Festivali ve Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanında gerçekleştirilen Oryantiring Yarışı büyük çekişme içinde geçti.

4. Oryantiring (Hedef Bulma) Yarışması Yapıldı

 

553. Çağlak Festivali ve Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanında gerçekleştirilen Oryantiring Yarışı büyük çekişme içinde geçti.


Oryantiring Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Özgür Morbel yarışma hakkında yaptığı açıklamada “Oryantiring de artık Akhisar’ın adını hem yarışmalar ile hem de yaptığımız organizasyonlar ile Türkiye’ye duyurmaya başladık. Bu günde Çağlak Festivali içerisinde yaptığımız 4. yarışmamızda yağmurlu havaya rağmen 209 yarışmacı iştirak etti.


Bir doğa sporu olan oryantirig, tanımında da olduğu gibi her türlü arazi, doğa ve iklim koşullarında gerçekleştirilebiliyor.Yarışmamızın bir güzel yanı ise çocukları ile beraber farklı kategorilerde anne ve babalarında yarışmış olması. Bu durum gerçekten de çok güzel karelere sahne oldu. Yarışmacılar Kültür Parkta hedeflere ulaşabilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Asıl amacımız tüm yarışmacıların hem eğlenmeleri hem de parkuru bitirme hazzına ulaşmalarıydı. Bu amacımıza da ulaşmış olmak bizleri oldukça sevindirdi.


Yarışmada desteklerini esirgemeyen Akhisar Belediye Başkanı Sayın Salih Hızlı’ya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muammer İnan’a ve Hakemlerimiz Nagehan Kaya, Rasime Ağartıcı, Tülin Arpacı, Aslı Küçüksaraç, Kadriye Oran, Süleyman Çengil, Seyrani Gül, Bilgin Akkuş, Ümit Yalçınkaya, Can Anıl Kalaycıoğlu, Kamil Koç, Metin Gülver, Fehmi Yaman, Behlül Çam, Süleyman Kollu ‘ya destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Yarışmada dereceye giren sporcular, takımlar şöyle sıralandı.

 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber