19 Mayıs Stadı Olmadı Hedef İzmir

Ege bölgesinin Spor Toto Süper Lig’deki tek temsilcisi Akhisar Belediyespor yeni sezonda yapacağı stat çalışmalarına başladı.

19 Mayıs Stadı Olmadı Hedef İzmir

 

Ege bölgesinin Spor Toto Süper Lig’deki tek temsilcisi Akhisar Belediyespor yeni sezonda yapacağı stat çalışmalarına başladı. İlk olarak Manisaspor ile konuşan ve anlaşma sağlayamayan Akhisar Belediyespor yönetimi yeni rotayı İzmir’e çevirdi.


Spor Toto Süper Lig’de yapılacak karşılaşmalar için gerekli kriterleri sağlamayan Akhisar Belediyespor, 19 Mayıs Stadı için Manisaspor yönetimi ile masaya oturdu. Manisa ekibinin talep ettiği fiyatı yüksek bulan Akhisar Belediyespor, yarından itibaren İzmir’de stat araştırmasına başlayacak.


Manisa 19 Mayıs Stadı’nda yeni sezon maçlarını gerçekleştirmeyi planlayan Yeşil-siyahlılar, dün Anakara’da Türkiye Futbol Federasyonu’nun olağan genel kurulu öncesi Manisaspor yönetimi ile birlikte stat için masaya oturdu. Manisaspor Başkanı Emre Hasgör, Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel’e, “Sizi Manisa’da ağırlamaktan mutluluk duyarız. Ancak stat kirası bütçemizde önemli bir yer tutuyor. 19 Mayıs Stadı’ndaki 17 maça karşılık 2 Milyon TL istiyoruz” deyince gerginlik yaşandı.


Manisaspor’un düşündüklerinden çok yüksek bir fiyat istediklerini belirten Akhisarspor Başkanı Eryüksel istenilen teklifi ödemelerinin mümkün olmadığını söyledi. Bu gelişmeler üzerine İzmir’e taşınma alternatifi üzerinde durmaya başlayan Yeşil-siyahlı yönetim, üç büyük takımı Atatürk Stadı’nda, diğer rakipleri ise Alsancak Stadı’nda ağırlamak konusunda girişimlere başlama kararı aldı. İzmir’deki kulüplerle sıcak ilişkiler içinde olduklarını ve kentte destek bulabileceklerini dile getiren Akhisar Belediyespor Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, “Eğer Manisaspor ile uzlaşma sağlayamazsak, taraftarlarımızı taşımak koşuluyla İzmir’e gidebiliriz” dedi.


Öte yandan seyirci kapa sitesi 15 bin’in üzerinde olan statların tek maçlık kiralama ücreti, geçtiğimiz sezon 77 Bin TL olarak uygulanırken, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, tesisi kiralayan kulüplerden yayın bedeli olarak ayrıca 35 Bin TL aldı. 19 Mayıs Stadı’nı üç sezon önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden kiralayıp 5 milyon TL yatırımla seyirci kapasitesini 22 bin’e yükselten ve tesisi Spor Toto Süper Lig standartlarına çıkaran Manisaspor’un, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün belirlediği rakamların altında ya da üstünde para talep etme hakkı bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber