Akhisar Belediyesi, ilçe genelindeki cadde ve sokaklardan budanan ağaç dallarını yakacak odun haline getirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Akhisar Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Cadde ve sokaklardaki ağaçların düzenli ve kuvvetli büyümeleri, kuvvetten düşmeye başlamış ağaçların yeniden kuvvetlenebilmeleri ve devrilme tehlikesi taşıyan ağaçların budanması sonucu elde edilen odunlar, Akhisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün deposunda biriktiriliyor. Daha sonra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yakacak desteğine ihtiyacı olan aileler tespit ediliyor ve yakacak olarak hazırlanan odunlar dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine götürülüyor.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “Soğuk kış günlerinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. Hem Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze yapılan müracaatlar hem de sizlerin sosyal medyadan yaptığı bildirimleri değerlendirerek, ihtiyaç sahibi evlerimize yakacak odun ulaştırmaya devam ediyoruz” denildi.