Ülkü Ocakları demokrasi şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttu

Akhisar Ülkü Ocakları 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde hayatını kaybeden ve şehit olan asker polis ve siviller için Yeni Gülruh camiinde mevlit okuttu.

Ülkü Ocakları demokrasi şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttu

Akhisar yeni Gül ruh camiinde Akşam namazından sonra yatsı namazına kadar devam eden Mevlid-i Şerifte Yeni Gülruh camii din görevlileri Mehmet Ali Efe, Mehmet Ali Özyaka ve Eşref Rumi Tavşancının okuduğu Mevlit’i şerif’in duasını İlçe Müftüsü Yusuf Eviş yaptırdı.
 
AK PARTİ’DE KATILDI
 
Akhisar Ülkü Ocaklarının düzenlemiş olduğu mevlit’i şerife Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcısı Ömer İşçi, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı İ. Hakkı Şenyiğit, yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu,  yönetimi Ülkü Ocakları Başkanı Çağlar Arabacı ve yönetimi,  Ülkü Ocakları Üyeleri ve Akhisarlı vatandaşlar katıldı.
 
Akhisar Ülkü Ocakları Başkanı yaptığı açıklamada; “15 Temmuz gecesi ülkede demokrasiyi sekteye uğratmak isteyenlerce bir kalkışmada bulunulmuş ancak başarılı olunamamıştır. Darbelerden en fazla mağdur olan Ülkücülerin tabii ki böyle bir kalkışmaya da göz yumması söz konusu dahi olamaz. Ancak şu da bir vakıadır ki düşünen yorumlayan ülkücüler dün geceden bu yana da olayları en doğru yorumlayan kesim olmuş, sokaklara inerek hiç bir kardeşimizin zarar görmesine sebep olmamıştır.

Her zaman Türk milletinin birliğini ve vatanın bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ülküdaşlarımız yaşananları siyasi bir ranta çevirmek isteyenlerin, birilerinin propagandasını yapmaya çalışanlarların oyunlarına gelmeyecektir. Bizler ne darbecilerle ne de bu durumu kullanarak peygamber ocağımızın mensubu vatanın namus bekçisi yirmi yaşındaki Mehmet'imizi katleden hainlerle aynı platformda olmayacaktır.

Bu bağlamda tüm ülküdaşlarımızı temkinli davranmaya, teşkilat disiplinini bozmadan, ülkücü kimliğine yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum.

Unutmamalı ki Ülkücüler kendileri yazmadıkları bir senaryonun figüranı olmayacaklar ve sokaklarda bulunmayacaklardır” dedi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber